2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko zvládli infarkovou koncovku čtvrfinále krajského poháru a po penaltovém rosztřelu postoupili přes celek FK SK Bosonohy do semifinále.

ČF , 1. května 2012, FK SK Bosonohy - FK Blansko

FK SK Bosonohy

3:3

Poločas: 2:1
Branky: 19. a 43. Patrik Holomek, 51. Lidmila - 1. a 60. Janda, 90. Beneš, rozhodující pokutový kop proměnil Bubeníček
Diváků: 100

Pro Blansko začalo čtvrfinále krajského poháru skvěle. Již po dvaceti sekundách hry Pernica výborným presingem donutil k chybě brankáře a pro Jandu už nebyl problém trefit prázdnou branku - 0:1.

Bosonohy přečkaly další pasáž hry, kdy je Blansko nutilo k chybám, bez další inkasované branky a v 19. min. se jim podařilo stav srovnat. Na dlouhý nakopnutý míč si za obranu naběhl zkušený Patrik Holomek a chladnokrevně prostřelil Jurana - 1:1.

Ve 23. min. vystrašil domácího brankáře Janda, jehož střela po sklepnutí od Pernici skončila metr vedle pravé tyče. Ve 36. min. vyskočil po standardní situaci Bubeníčka ve vápně nejvýše Jarůšek, ale jeho hlavička skončila vysoko nad. Za další čtyři minuty mířil po další standardce blanenskéhé kapitána Cupal vedle pravé tyče.

Bosonohy byly o dvě minuty později efektivnější. Po rohovém kopu a závaru ve vápně se dostal po zblokované střele míč k Patriku Holomkovi, jehož první střelu Juran stačil vyrazit, ale z dorážky už se domácí útočník nemýlil - 2:1.

Do druhého poločasu poslal trenér Kugler do hry zkušenou dvojici Crhák, Maška. Ta nejprve musela spolu se svými spoluhráči v 51. min. vstřebat třetí inkasovanou branku, když se domácí Lidmila prosadil z trestného kopu - 3:1.

Blansko poté zvýšilo obrátky a brzy dokázalo skóre korigovat. V 60. min. našel Šíp centrem ze standardní situace Jandu, jehož pohotová střela se odrazila od pravé tyče do sítě - 3:2.

V 71. min. využili domácí okénka v blanenské obraně, vše hasil až dobře vyběhnuvší brankář Juran. Ten si poradil i s ošemetnou situací o dvě minuty později, kdy nakopnutý míč prodloužil hlavou Patrik Holomek a blanenský brankář ho musel vyškrábnout z podbřevna mimo.

V závěru se Blansko pokoušelo prosadit se střelami ze střední vzdálenosti. Dva pokusy Beneše a jeden Cupala však k uspěchu nevedly. Při poslední útočné akci byl u rohu velkého vápna faulován Zouhar. Následně našel Bubeníček na zadní tyči volného Majera, který míč poslal před branku, kde ho číhající Beneš dopravil za záda domácího brankáře - 3:3.

O postupujícím tak musel rozhodnout až penaltový rostřel. V prvních dvou sériích byli úspěšní všichni střelci, blanenský brankář Juran sice obě střely domácích vystihl, přesto však kapituloval. Až ve třetí sérii byl Juran úspěšný. Blanenští všechny penalty proměnili (1. Crhák, 2. Janda, 3. Šíp, 4. Zouhar a 5. Bubeníček) a díky tomu postoupili do semifinále.