2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Nedělní přípravné utkání proti dorostu Zbrojovky Brno U 18 se fotbalistům FK APOS Blansko vůbec nevydařilo. Svěřenci trenéra Kuglera v něm inkasovali šest branek a sami vyšli střelecky naprázdno.

Rozhodčí: Rek - Landa

Bednář (46. Juran) - Bubeníček, L. Kugler, Pokoj (12. Pernica, 76. Sedláček), Šíp - Sedláček (56. Bezděk), Nečas (69. Zouhar), Zouhar (53. Šenk), Beneš - Doležel, Sehnal

Mrkvica - Michálek, Cigánek, Kachlík, Černý - Valenta, Hanuš, Sedlák, Kudlička - Reška, Ševčík
Střídali: Ovsepjan, Mikšík, Kachyňa

Blansku se utkání proti dorosteneckému týmu Zbrojovky U 18, za kterou nastoupili také Jan Sedlák a Martin Ševčík, kteří prošli mládežnickými týmy našeho klubu, vůbec nepodařilo.

Ve 2. min. se přitom mohlo dostat do vedení, když prudkou malou domů brankář Brna Mrkvica vytáhl na tyč, proti následné střele Nečase pak vytáhl výborný zákrok a vyrazil míč na roh.

Blansko se snažilo kombinovat, mělo však problémy se proti pohyblivému soupeři prosadit. V permanenci byl naopak brankář Bednář, který musel likvidovat střelu Kudličky. Ve 30. min. se středem obrany prohnal Reška a poslal Brno do vedení - 0:1. To navíc stejný hráč navýšil za sedm minut, když si zpracoval dlouhý výkop brankáře a trefil se k levé tyči - 0:2.

Po změně stran mohl po necelých pěti minutách snížit Pernica, kterého našel ve vápně sehnal, blanenského útočníka však vychytal brankář Mrkvica.

Poté už stříleli branky pouze mladíci Zbrojovky. V 66. min. uklidil do sítě přízemní centr zleva nikým neobtěžovaný Ovsepjan - 0:3. O deset minut se opět po akci středem obrany dokázal prosadit také Jan Sedlák - 0:4. Na 0:5 pak v 82. min. zvýšil povedenou střelou z trestného kopu Valenta a konečnou podobu výsledku dal v 90. min. Martin Ševčík, který za mladší dorost Blanska nasázel v uplynulé sezóně 36 branek - 0:6.