2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

Z b ý š o v / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko si zkomplikovali boj o postup do divize. V nedělním utkání 25. kola krajského přeboru svěřenci trenéra Kuglera prohráli na hřišti předposledního Zbýšova 1:2, konkurenti naopak nezaváhali.

Delegát: Stejskal

Dolíhal - Kotoun, M. Hrazdíra, Císař, Pavlas - Šrámek (52. T. Hrazdíra), Chlup (90. Nekuža), Novák, Makiš - Kozel (52. Stehlík), Roszicska (C)
Náhradníci: Nekuža, T. Hrazdíra, Stehlík, Molnár, Jelínek
Trenér: Jaromír Piták

Bednář - Jarůšek (90. Paděra), Maška, Bubeníček (C), Šíp - Doležel, Janda, Zouhar, Šenk - Crhák, Pernica (66. Dupal)
Náhradníci: Dupal, Paděra, Juran
Trenér: Michal Kugler

Blansko si v prvním poločase vytvořilo mírnou územní převahu. Ve 12. min. poslal Zouhar míč Doleželovi, jehož centr byl pro Šenka delší než bylo potřeba a ten tak v pádu zakončil nepřesně. O dvě minuty později rozehrál rychle standardku Šíp, po následné přihrávce Jarůška pálil Zouhar, jeho tečovaná střela mezi tři tyče nezamířila. Za další dvě minuty se kolem obránce obtočil Pernica, přízemní střelu brankář Dolíhal vyrazil.

Poté se diváci spíše nudili, až ve 33. min. se pokoušel ohrozit domácí branku Šenk, přízemnímu pokusu blanenského záložníka však chyběla razance. Z protiútoku se do největší šance prvního poločasu dostali domácí, Roszicska předložil ideální přihrávku Kozlovi, kterého však brankář Bednář vychytal.

Ve 38. minuty se Blanenští přeci jen dostali do vedení. Šíp poslal ze standardky přesný centr na hlavu Crháka, jehož pokus brankář Dolíhal vyrazil pouze k Pernicovi, který míč uklidil do odkryté branky - 0:1.

V úvodu druhého poločasu to nejprve vypadalo, že Blansko chce co nejdříve výsledek potvrdit. Své útočné snažení vyjádřilo v rozmezí 55. a 66. minuty. Nejprve po dlouhém výkopu Bednáře sklepl Pernica hlavou míč Crhákovi, ten pálil vedle. Pak připravil ideální palebnou pozici Janda nejlepšímu blanenskému střelci Doleželovi, který však mířil nad. Vzápětí potáhl míč po levé straně Šenk, jeho pobídku nezužitkoval Janda, opět míč těsně minul konstrukci domácí branky.

Největší šanci k pojištění vedení mělo Blansko v 60. min., když Doležel nacentroval z pravé strany a Pernicovu dobře umístěnou hlavičku Dolíhal skvělým zákrokem vyrazil mimo tři tyče. V 69. min. pak domácího brankáře vystrašil dalekonosnou střelou střídající Dupal, míč proletěl těsně nad břevnem.

Domácí tak po těchto neproměněných šancích Blanska stále cítili šanci a v závěru zvýšili útočnou snahu. Ta slavila poprvé úspěch v 75. min., když na konci zdařilé kombinace vypálil z 20 metrů Novák a střela domácího štírka skončila za překvapeným Bednářem - 1:1. Blansko se snažilo o rychlou odpověď, po Jandově přihrávce zakončoval z hranice vápna nad Dupal. Stejný hráč pak v 79. min. střílel z trestného kopu a Dolíhal s námahou míč vyrazil na roh.

V závěru utkání byli v ofenzivě nebezpečnější domácí. Nejprve po individuální akci vypálil nad blanenskou branku Chlup. V 83. min. pak Bednář zkrotil střelu Nováka. O dvě minuty později však Novák využil okénka v obraně Blanska a střelou k levé tyči otočil stav utkání - 2:1.

Blansko už na tuto branku odpovědět nedokázalo a po závěrečném hvizdu rozhodčího tak muselo zkousnout první porážku v mistrovském utkání v tomto roce.

Další výsledky 25. kola: Rousínov – IE Znojmo 0:0, Kuřim – Rájec-Jestřebí 2:2 (2:2), Rajhrad – Podivín 4:0 (1:0), Vracov – Moravský Krumlov 1:0 (1:0), Ivančice – Boskovice 1:2 (1:1), Kyjov – Bzenec 3:1 (2:1), Ráječko – Novosedly 1:1 (1:0)