2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B o s k o v i c e / B l a n s k o – Divize versus I. A třída. 5:1. Fotbalisté Blanska v pátečním přípravném zápase tímto poměrem lehce přehráli domácí Boskovice.

přátelské utkání , 26. července 2013, FC Boskovice - Letovice - FK Blansko

FC Boskovice - Letovice

1:5

Poločas: 0:3
Branky: 52. Fadrný - 20. Nečas, 22. a 44. O. Skoupý, 58. Zouhar, 69. Hepp

Havlíček (46. Kronek) - Vykoukal, Václavek, Černý, Chalupka, Kolář, Gregor, M. Horák, Jan Horák, Přikryl, Fadrný
Trenér: Pavel Martínek

Juran - Gromský, Bubeníček, Vágner, O. Skoupý - Pospíšil, Nečas, Horáček, Buchta - M. Skoupý, Michálek
Trenér: Mgr. Jiří Hajský

V poločase už tým kouče Jiřího Hajského vedl o tři branky, po dvou parádních trestňácích Ondřeje Skoupého. Po přestávce sice snížil boskovický snajpr Fadrný, ale to bylo ze strany Boskovic vše. Naopak Blansko přidalo ještě dvě branky. „S naším výkonem nejsem moc spokojený. Nejvíc mě mrzí to, že jsme hlavně v první půli vůbec nehráli to, co jsme si řekli v kabinách. Blansko bylo o dvě třídy lepší. To jsme tušili už před zápasem, ale my mohli hrát daleko líp," řekl po utkání trenér Boskovic Lukáš Martínek.

Na jednu branku

Podle něj chtěli domácí na soupeře vyrukovat se zónovou obranou a snažit se důrazným napadáním rozbít jeho rozehrávku. Jenže vše bylo jinak. Blansko presovalo Boskovice od první minuty už na jejich polovině a u míče byli hráči v oranžových dresech vždy dříve. Prakticky celou první půli se hrálo na jednu branku. „Blansko hrálo rychle a důrazně. Nestíhali jsme," přiznal Martínek.

Zejména brejky po křídlech byly pro domácí smrtící. Střelu Michala Skoupého po jednom z centrů ještě boskovický brankář Havlíček kryl, ale o deset minut později ho už po centru z pravé strany propálil zcela nekrytý Nečas.

V 22. minutě se po faulu Vykoukala na Michálka zahrával z hranice vápna na Havlíčkovu branku přímý kop. „Doleva, ještě kousek," rovnal si zeď Havlíček. Ondřej Skoupý však zeď obstřelil k pravé tyči. 2:0 pro Blansko. Minutu před přestávkou vystřihl další luxusní trestňák opět Skoupý. Domácí bek Kolář se marně zlobil, že Michálek faul přihrál. „Vždyť padne dřív, než je u míče. To nebyl žádný faul," divil se Kolář. K míči se postavil Skoupý a po jeho ráně bezmocný Havlíček marně plachtil vzduchem. To hostující brankář Juran byl v první půli úplně bez práce.

Deset minut druhého poločasu hostující tým třígólový náskok ukolébal. Boskovice na chvíli ožily a z několika slibných přečíslení snížil po centru zprava hlavou boskovický střelec Fadrný. Poté Blansko opět zabralo. V 58. minutě zakončil sólo kličkou brankáři Kronkovi Zouhar. V 69. minutě po slalomu boskovickou obranou přidal pátý gól Hepp.

Dvacet minut před koncem se na hřiště dostal po zranění poprvé blanenský kanonýr Trtílek. Do kloudného zakončení se však nedostal. „Byl nažhavený, že bude hrát celý zápas. Musel jsem ho trošku přibrzdit. V přípravě s námi byl totiž po zranění poprvé a delší pobyt na hřišti si teprve musí zasloužit," pousmál se po vyhraném zápase kouč Blanska Jiří Hajský.

Hajský však zároveň dodal, že návrat Trtílka je pro tým klíčový. „Měli jsme tři zraněné útočníky. Teď se první z nich vrací, to je pro nás určitě pozitivní. Sestavu jsem pořádně protočil. Dneska si zahráli všichni. O týmu pro divizi už máme téměř jasno. Klukům za chvíli řeknu, kdo se do mančaftu nevejde. První půle se mi líbila. Ve druhé už nás náskok trošku ukolébal," dodal Hajský.

Blansko hraje v neděli s divizními Svitavami. „Čekám, že to bude silný soupeř podobně jako Mohelnice. S ní jsme měli asi čtyři tutovky, ale nedali gól. Tak snad to bude v neděli lepší," řekl Hajský.