2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko si ve druhém přípravném zápase proti účastníkovi krajského přeboru Olympii Ráječko zastříleli. I díky hattricku Jana Doležela porazili svěřenci trenéra Kuglera svého soupeře jednoznačně 6:1.

přátelské utkání , 31. ledna 2015, FK Blansko - SK Olympia Ráječko

6:1

SK Olympia Ráječko

Poločas: 2:0
Branky: 64., 66. a 72. Doležel, 27. Fousek, 35. Trtílek z pen., 63. Jarůšek - 68. Mičko

Juran (41. Švancara) - Gromský, J. Šplíchal, Fousek, Šíp - Jarůšek, Nečas, T. Zouhar (62. Kratochvíl), Buchta - Doležel, Trtílek (4. a 36. Chloupek, 62. R. Keprt)

Bednář (60. Růžička) - Bartoš (71. P. Sedlák), Maška, Kuldan - Neděla, Vavřík, Daněk, M. Šplíchal, J. Sedlák - Mičko, M. Sehnal
Trenér: Petr Vašíček

Ve druhém přípravném zápase změřilo Blansko síly s 5. týmem krajského přeboru Olympií Ráječko. Trenér Kugler nemohl ze zdravotních důvodů počítat s pěticí Müller, Pokorný, D. Keprt, Hansl a M. Zouhar. Pro pracovní povinnosti zůstal mimo hru také kapitán Bubeníček a k dispozici tentokrát nebyli ani testovaní M. Beneš s Pernicou. Na pozici středního obránce nastoupil Přemysl Fousek (1992), který poslední tři sezóny odehrál v Dostě Bystrc. Kouč Ráječka Petr Vašíček musel proti svému bývalému chlebodárci oželet služby zraněného Tenory, či dvojice nových hráčů Gric - Dvořák.

Utkání hrané 2x 40 minut zahájily oba týmy svižně. Již ve 2. min. musela po akci Doležela hasit obrana Ráječka v pokutovém území vzniklé nebezpečí a míč před dotírajícím Trtílkem odvrátil na roh. Na druhé straně po dalších dvou minutách unikl po pravé straně Neděla, ideální centr do šestnáctky napálil Mičko vysoko nad Juranovu branku. Poté se prezentoval povedenou střelou blanenský Buchta, ale Bednář v brance Ráječka se zaskočit nenechal. Ve 14. min. zkoušel po centru Šípa střelou z první štěstí Chloupek, zacílit přesně se mu však nepodařilo.

Ke konci první půle Blansko převzalo iniciativu a dočkalo se zasloužené odměny. Ve 27. min. po pobídce Doležela skóroval důrazný Přemysl Fousek - 1:0. Ve 35. min. pak Doležel oslovil před vápnem nabíhajícího Šípa, jehož odvážný průnik hasila obrana Ráječka pouze za cenu faulu v šestnáctce a rozhodčí nařídil pokutový kop. Ten mazácky proměnil Jan Trtílek - 2:0. Kromě této situace však blanenský útočník příliš důvodů k radosti neměl, protože pro žaludeční potíže musel dvakrát v průběhu prvního poločasu střídat.

Po změně stran se až na pár výjimek hrálo převážně na polovině Ráječka. V 51. min. putoval míč po trase Nečas - T. Zouhar k Jarůškovi, který pohotovou střelou orazítkoval levou tyč. V 55. min. stejný hráč brankovou konstrukci z nadějné pozice přestřelil. V 63. min. předvedl ex-blanenský brankář Bednář v brance Ráječka povedený zákrok proti technickému pokusu Doležela. Následně slibně vyhlížející střelu Chloupka Ráječkovští zblokovali. Chloupek se krátce na to ocitl ve vápně na zemi ne vlastní vinou, pokračovalo se však ve hře. V 60. min. vyslal T. Zouhar do úniku Nečase, ten obešel i vyběhnuvšího Bednáře, dostal se však z výhodného střeleckého úhlu a jeho následný centr byl zblokován na roh.

Na závěrečných dvacet minut poslal trenér Kugler do hry dvojici dorostenců Jiří Kratochvíl - Radek Keprt, která hru Blanska ještě více rozhýbala. V 63. min. po akci a přesném centru druhého jmenovaného skóroval Tomáš Jarůšek, který tak odstartoval ofenzivní festival - 3:0. Za další minutu se Jarůšek šikovně uvolnil vybídl k zakončení Jana Doležela, který přesnou střelou k pravé tyči navýšil vedení Blanska - 4:0. V 66. min. R. Keprt vysunul aktivního Jarůška, jehož přihrávku pod sebe přetavil v další branku Jan Doležel - 5:0.

O čestný úspěch Ráječka se v 68. min. postaral po přesném pasu M. Sehnala a zaváhání brankáře Švancary Jakub Mičko, který míč dopravil do prázdné branky - 5:1. Poslední slovo v utkání však měli Blanenští. V 72. min. Nečasův precizní přetažený centr si ukázkově do běhu zpracoval Jan Doležel a následně nekompromisní střelou završil hattrick a konečný účet utkání - 6:1.

Při dalších podařených útočných akcích Blansko svého soupeře šetřilo a tak se již skóre do závěrečného hvizdu nezměnilo.

Další přípravné utkání sehrají fotbalisté FK Blansko v sobotu 7. února, kdy se od 11:30 střetnou opět na umělé trávě VUT Brno s Kuřimí.