07.04.2013  |  Boris Hasa

Blansko si proti Soběšicím zastřílelo

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko sehráli místo odloženého 18. kola krajského přeboru přátelské utkání s druhým celkem 1.B třídy, skupiny A Soběšicemi. Svěřenci kouče Hajského v něm zvítězili 7:1.

přát. UT Boby Brno, sobota 6.4.2013, 16:00
7FK Blansko
Sestava: Juran - Gromský, Mokrý (46. Pokorný), Bubeníček, Buchta (46. Beneš) - Křivánek (78. Müller), Nečas (72. Sedláček), Zouhar, Müller (72. A. Vašák) - Hansl (46. Jarůšek), Trtílek
Trenér: Jiří Hajský
1FC Soběšice
Poločas: 2:1
Branky: 53. a 71. Jarůšek, 61. a 68. Nečas, 1. Hansl, 10. Křivánek, 90. Trtílek - 17. Maroši z pen.

Komentář k zápasu

Blansko zahájilo utkání proti celku, v jehož dresu nastoupil bývalý vynikající záložník Sigmy Olomouc či Boby Brno - 48 letý Jan Maroši či brankář Martin Nahodil, který krátce působil v Blansku na podzim 2008 v MSFL, raketově. Již po 40 vteřinách hry Gromský oslovil přihrávkou Trtílka, ten vysunul Ladislava Hansla, který umístěnou střelou zajistil svému týmu vedení - 1:0.

Druhá branka padla v 10. minutě. Po akci Buchty a Trtílka rozehrál rohový kop Bubeníček a odražený míč napálil z voleje ukázkově do branky Filip Křivánek - 2:0.

Jediná menší komplikace nastala v 17. min., když byl Nečasovi odpískán přísný faul v pokutovém území a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Jan Maroši - 2:1.

Blanenští mohli ještě do poločasu své vedení navýšit, proti však byl brankář Nahodil, který si poradil se střelou Křivánka či s únikem Trtílka.

Po změně stran už na hřišti dominovali svěřenci kouče Hajského. V 51. min. sice Tomáš Jarůšek v zakončení neuspěl, stejný hráč o dvě minuty později zužitkoval pobídku Trtílka a nadvakrát prostřelil brankáře Soběšic - 3:1.

Další přímočarou akci předvedli Blanenští v 55. minutě. Jarůšek vysunul Trtílka, ten promptně odcentroval do vápna, zakončení Nečase bylo pohotové, ale postrádalo přesnost. Jan Nečas si vše vynahradil v 61. min., když nekompromisně uklidil míč do sítě po předchozím průniku Křivánka - 4:1. V 68. min. přidal Jan Nečas svoji druhou branku v utkání, opět mu míč ideálně servíroval Trtílek - 5:1.

V 71. min. brankář Juran zneškodnil trestný kop Marošiho, dlouhým výkopem založil protiútok, při němž Trtílek centrem oslovil ve vápně Nečase, z jehož pohotového přiklepnutí profitoval zakončující Tomáš Jarůšek - 6:1.

Konečný účet utkání vystavil v poslední minutě Jan Trtílek. Nádherná střela blanenského forvarda levou nohou zaplula ukázkově k pravé tyči - 7:1.

Ohlasy trenérů

Jiří Hajský, FK Blansko: „Už v týdnu jsme se Soběšicemi v rámci tréninku hráli modelové utkání, které bylo docela vyrovnané. Říkal jsem klukům, že s takovým soupeřem by měli minimálně o pět branek vyhrát, což jsem jim dal také jako podmínku, jinak by je na tréninku čekaly galeje. Měli jsme možnost si vyzkoušet útočné akce. Šancí jsme si vytvořili ještě minimálně na vstřelení dalších sedmi branek. Celkově kluci zahráli dobře. Po dnešním utkání mám starost se složením útoku. Ve druhém poločase jsme tam zkoušeli Honzu Nečase, který se dokáže dostat do šancí a jsou na něho fauly. Je to pro mě jako trenéra trošku rébus, ale určitě příjemný.“