B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko si v pátém přípravném utkání zastříleli. V tréninkovém centru mládeže Zbrojovky Brno v Brněnských Ivanovicích porazili svěřenci Jiřího Hajského celek FK SK Bosonohy i díky hattricku Martina Pokorného 5:2.

přátelské utkání , 24. února 2013, FK Blansko - FK SK Bosonohy

FK SK Bosonohy

Branky: 25., 42. a 63. Pokorný, 10. Hansl, 68. Jarůšek

Fotbalisté FK Blansko sehráli své páté přípravné utkání oproti původnímu plánu v tréninkovém centru mládeže Zbrojovky Brno v Brněnských Ivanovicích, protože z důvodu sobotní vydatné sněhové nadílky nebylo hřiště s umělým povrchem v Boby centru způsobilé.

Proti nováčkovi krajského přeboru a aktuálně 7. celku tabulky Bosonohám si svěřenci kouče Hajského vytvořili i díky lepšímu pohybu dostatek střeleckých příležitostí, což se také promítlo do celkového skóre.

O první slovo v utkání si v 5. min. řekl zkušený útočník Bosonoh Patrik Holomek, kterého nechtěně na hranici vápna oslovil přihrávkou obránce Blanska Michal Beneš, zkušený exligový harcovník zvolil před brankářem Juranem lob, který skončil nad břevnem.

To Blanenští se svou první šancí naložili mnohem lépe. Nečas našel přesnou kolmicí Ladislava Hansla a jeho pohotový lob se snesl za překvapeného Sedmidubského a rozvlnil síť - 1:0 . Bosonohy vyrovnaly po necelých deseti minutách, když se po rohovém kopu a následném přetaženém centru prosadil obránce soupeře hlavou - 1:1 .

Vedení na blanenskou stranu pak strhl ve 25. min. Martin Pokorný , jehož ukázkový volej po centru Jarůška zapadl k levé tyči - 2:1 . Úspěšný střelec byl při chuti a svůj gólový apetit ještě více přiživil ve 42. minutě. To se do vápna prosmýkl hbitý Nečas a posadil na hlavu svého spoluhráče přesnou přihrávku, kterou Martin Pokorný uklidil do branky - 3:1 .

Po změně stran soupeř brzy rezignoval a Blanenští tak mohli chodit do rychlých brejků. Po jednom z nich vypálil v 63. min. P. Gromský, brankář Sedmidubský míč vyrazil pouze před sebe a nikým nekrytý Martin Pokorný pohodlně dokončil čistý hattrick - 4:1 .

Obrana Bosonoh se musela ještě jednou červenat. V 68. min. poslal do vápna centr Nečas a Tomáš Jarůšek byl v koncovce nekompromisní - 5:1 . Konečné slovo měl však soupeř, když se mu pět minut před koncem podařilo využít špatného vyběhnutí brankáře Jurana - 5:2 .

Další přípravné utkání čeká fotbalisty FK Blansko již v úterý 26. 2., kdy od 18:00 nastoupí na umělé trávě ve Svitavách - Lánech podruhé v rámci probíhající zimní přípravy proti účastníkovi divize C TJ Svitavám. Ty měly v sobotu sehrát přípravné utkání s třetiligovým Zábřehem, které bylo vinou sněhové kalamity odvoláno.

Od pátku 1. 3. do neděle 3. 3. pak svěřence trenéra Hajského čeká soustředění v Hamrech u Svitav. V jeho rámci využijí Blanenští k herním tréninkům umělou trávu ve Svitavách - Lánech. Vrcholem soustředění bude nedělní utkání opět proti Svitavám, které by měly nastoupit v kombinované sestavě. Z tohoto důvodu bylo zrušeno přípravné utkání s účastníkem MSFL Spartakem Hulín.