P e l h ř i m o v / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko se po minulém odloženém utkání s Mutěnicemi představili opět na venkovním hřišti. Svěřenci trenéra Michala Kuglera v Pelhřimově hráli téměř hodinu v početní převaze, přesto svému soupeři podlehli poměrem 2:1.

21. kolo , 12. dubna 2015, FK Pelhřimov - FK Blansko

FK Pelhřimov

Branky: 61. a 73. Niederle - 65. Gromský
ŽK: 32. Vacek, 65. Čížek, 87. Obranec - 35. Doležel, 84. P. Fousek
ČK: 36. Vacek (po 2. ŽK)
Rozhodčí: Nejedlý - Křenek, Nápravník
Delegát: Slabý

Matiášek - Benda, Čížek, Vacek, Naniáš - Bartoň (90. Mádl), Kmoch, Niederle, Homolka - Krtek (C) (79. Obranec), Liška (88. Poul)
Náhradníci: Mádl, Obranec, Poul, Švec
Trenér: Miroslav Čížek

Juran - R. Fousek, Šplíchal (36. Nečas), Müller, Šíp - P. Fousek, Bubeníček (C) - Gromský, T. Zouhar (58. D. Šural), Doležel (76. Jarůšek) - Trtílek
Náhradníci: Jarůšek, Nečas, Chloupek, D. Šural, M. Zouhar, Švancara
Trenér: Michal Kugler

V dalším divizním utkání se blanenští fotbalisté představili v Pelhřimově. Oba týmy potřebují body do tabulky jako sůl a tak se očekávalo zajímavé střetnutí. Trenér Kugler poslal do základní sestavy uzdravené duo Šplíchal - Trtílek.

Utkání zahájili domácí svižně. Již po několika vteřinách hry pálil Niederle a jeho tečovaný pokus skončil rohovým kopem. V 10. min. po zaváhání domácí obrany prošel do vápna Trtílek, jeho centr však byl zblokován. O dvě minuty později dlouhý výkop Matiáška našel za blanenskou obranou rozběhnutého Lišku, který svůj sólový únik na Jurana zakončil střelou, mířící vedle pravé tyče. Po čtvrthodině hry oslovil Naniáš křížným pasem Bartoně, jehož pokus skončil v Juranových rukavicích.

Ve 22. min. Bubeníček poslal do úniku Trtílka, který se zbavil Vacka, jeho střelu však dokázal Matiášek vytěsnit mimo tři tyče. Ve 25. min. se Naniáš opřel za vápnem do odraženého míče, bombu pod břevno vytáhl Juran reflexivně na roh. Na druhé straně se povedenou individuální akcí prezentoval Doležel, jeho útočné snažení skončilo nepřesným centrem. Poté obdržel za faul na Trtílka žlutou kartu obránce Vacek. Ve 36. min. si Juran poradil se střelou Niederleho. Následně blanenský brankář dlouhým výkopem hledal Trtílka, míč zasáhl nešikovně rukou Vacek a po druhé žluté kartě tak putoval předčasně pod sprchy. Blanenský lodivod musel v téže minutě sáhnout ke změně, když si svalové zranění obnovil Šplíchal, kterého nahradil Nečas. Poločas uzavřela po rohu Niederleho tečovaná střela Homolky, která mezi tři tyče nemířila.

Po přestávce zahrozili jako první hosté. V 50. min. po uličce T. Zouhara pálil bodlem vedle pravé tyče Doležel. V 56. min. nakopnutý míč domácích doputoval až ke Kmochovi, který po individuálním průniku ač osamocen střílel poněkud ukvapeně nad branku. Po hodině hry orazítkoval Liška břevno, vzápětí napálil odražený míč směrem k brance Naniáš, na hranici vápna se jej zmocnil Niederle. Domácí záložník jej posunul na Krtka, jehož střelu Juran vyrazil, ale na dorážku dobíhajícího MICHALA NIEDERLEHO již stačit nemohl - 1:0.

Blanenští stihli rychle zareagovat. V 64. min. P. Fousek přesným pasem vysunul na pravé straně PETRA GROMSKÉHO, který mazáckým obloučkem přeloboval špatně vyběhnuvšího Matiáška - 1:1.

V 66. min. po centru Gromského odhlavičkoval míč těsně před Trtílkem v malém vápně Čížek. V 73. min. po dalším nakopnutém míči nezvládla blanenská defenzíva pokrytí protihráčů. Po sklepnutí spoluhráče se ukázkovou ranou do pravé šibenice prosadil podruhé v utkání MICHAL NIEDERLE - 2:1. Blansko v početní výhodě postrádalo větší ofenzivní invenci. Ta se dostavila až v závěru utkání, ale bez kýženého efektu. V 86. min. po přetaženém Šuralově rohu nastřelil střídající Jarůšek levou tyč. Poté si na centr Nečase naskočil v pokutovém území Trtílek, ale míč ukryl ve svých rukavicích pozorný Matiášek.

Další výsledky 21. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Žďár nad Sázavou - Otrokovice 2:0 (1:0), Hodonín - Velké Meziříčí 2:4 (0:2), Bystřice nad Pernštejnem - Vrchovina 1:1 (1:0), Napajedla - Polná 3:3 (1:2), Stará Říše - Uherský Brod 2:2 (2:0), Mutěnice - Rosice 3:2 (2:2), Tasovice - Havlíčkův Brod 2:0 (2:0)