B o s k o v i c e / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko po sérii bodově plodných utkání výsledkově selhali. V rámci dohrávky 16. kola prohráli svěřenci Jiřího Hajského na hřišti zachraňujících se Boskovic po vlažném výkonu 0:1.

16. kolo , 21. května 2013, FC Boskovice - Letovice - FK Blansko

FC Boskovice - Letovice

Branka: 53. M. Horák
ŽK: nikdo - 27. Hansl
Rozhodčí: Mayer - Sedlář, Jelínková
Delegát: Kratochvíl

Klimeš - Adamec, Šafařík, Vykoukal, Sedlák - Jan Horák (85. Žouželka) - Vybíhal, M. Horák, Blaha (60. Pijáček), Stara - J. Janíček (C)
Náhradníci: Žouželka, M. Preč, Pijáček, Káčerik
Trenér: Milan Peša

Juran - Gromský, Maška, Müller, Beneš - Zouhar, Bubeníček (C), Buchta (77. Daněk) - Hansl (69. Jarůšek), Trtílek, Pokorný
Náhradníci: Daněk, Jarůšek, Křivánek, F. Němec
Trenér: Mgr. Jiří Hajský

Až na třetí pokus se v rámci 16. kola utkaly celky FC Boskovice a FK Blansko. Poprvé byl tento zápas odložen ještě na podzim, stejně jako celé kolo, podruhé souboji okresních rivalů na konci března vystavila stopku přetrvávající zima, která tak nejen z krajského přeboru udělala soutěž, v níž se na jaře hraje anglickým stylem.

Domácí lodivod Milan Peša řešil absence několika hráčů, k dispozici nebyl ani zraněný Jiří Vorlický. Trenér Blanska Jiří Hajský musel oželet služby Filipa Křivánka, který má po utkání v Bzenci problémy s bolestivě naraženou čelistí. Svalové zranění nepustilo do hry Jana Nečase.

Boskovice po celé utkání vycházely z pozorné defenzivy a proti jejímu velmi dobře pracujícímu bloku se Blanenští prosazovali jen s velkými obtížemi. V 10. min. ukázal svým spoluhráčům možnou cestu k úspěchu Zouhar, který se šikovně uvolnil na pravé straně, poslal míč na Trtílka, proti němuž však včas vyběhl brankář Klimeš a nejlepšímu střelci hostů šanci zmařil. Ve 21. min. to zkoušel pohotovou střelou Hansl, pálil však do míst, kde číhal připravený Klimeš.

Boskovice se k jediné střele v prvním poločase dostaly ve 21. min., pokus Stary byl však pouze propagační. Ani Blansku se však nevedlo o mnoho lépe. Jeho střeleckou nepohodu dokumentoval ve 32. min. Trtílek, který po akci Zouhara branku z nadějné pozice přestřelil.

Po změně stran mohli Blanenští jít hned z první akce do vedení. Zouhar vyslal uličkou do úniku Gromského, po jehož centru zakončil Trtílek těsně nad. V 50. min. opět Zouhar oslovil ve vápně Trtílka, který tentokrát volil místo střely zpětnou přihrávku, kterou nikdo z jeho spoluhráčů nepochopil.

A tak přišel jako blesk z čistého nebe úder domácích. V 53. min. po autovém vhazování prodloužil kapitán Janíček míč za sebe a po zaváhání Müllera se do úniku dostal Stara. Ten oslovil naběhnuvšího Michala Horáka, který zcela osamocen udělal kličku vybíhajícímu Juranovi a střelou do prázdné branky poslal Boskovice do vedení - 1:0.

Definitivně se do role smolaře utkání pasoval David Müller, který ještě na podzim oblékal boskovický dres, v 78. min., když propadený míč do vápna napálil ve vyložené šanci pouze do břevna. A když se blanenskému obránci, který se v posledních minutách vysunul na levý okraj zálohy, nepodařilo zakončit ani v 86. min. centr Zouhara a vzápětí skončil volej Pokorného pouze nad, překvapení bylo na světě.

Boskovice poprvé v novodobé historii blanenského fotbalu dokázaly svého okresního rivala porazit a připsalz si veledůležité tři body v boji o záchranu. Blanenští mají šanci složit reparát hned v sobotu, kdy v rámci 25. kola přivítají na domácím stadionu na Údolní poslední celek tabulky Slavoj Podivín.

Další výsledky 16. kola:
IE Znojmo - Moravský Krumlov 1:1 (1:1), Bosonohy - Ivančice 2:1 (0:0), Kuřim - Bzenec 5:0 (3:0), Mutěnice - Podivín 2:0 (0:0), Rousínov - Novosedly 2:1 (0:0), Ráječko - Kyjov 1:1 (0:0), Sparta Brno - Rajhrad odloženo