2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko v posledním přípravném utkání před startem jarní části krajského přeboru prohráli na umělé trávě v TCM Zbrojovky Brno s třetiligovými Rosicemi 1:4. Čestný úspěch Blanska zaznamenal čtvrthodiny před koncem Jan Nečas.

přátelské utkání , 17. března 2013, FC Slovan Rosice - FK Blansko

FC Slovan Rosice

4:1

Branky: 40. Malata, 58. Chlup, 64. vlastní (Daněk), 80. Kubec - 75. Nečas

Doleček (73. Hoda) - Šilinger, Živný, Odehnal (60. Těžký), Vítámvás - Šenk (56. Havlásek), Lukáš, Lang (57. Chlup), Švarc, Selinger (57. Kubec) - Malata (67. Pšikal)
Trenér: Jiří Pecha

Juran - Gromský, Maška, Müller (67. Sedláček) - Mokrý (46. Daněk), Bubeníček - Jarůšek (46. Buchta), Zouhar, Nečas - Hansl, Trtílek
Trenér: Jiří Hajský

Fotbalisté FK Blansko sehráli generálku před sobotním startem krajského přeboru na umělé trávě Tréninkového centra mládeže Zbrojovky Brno v Brněnských Ivanovicích s 12. celkem MSFL Slovanem Rosice. Slovan v rámci projektu FARMA spolupracuje s druholigovým týmem 1. SC Znojmo, které pro toto utkání dodalo Rosicím 5 hráčů - Dolečka, Šilingera, Odehnala, Švarce a Lukáše. V základní sestavě soupeře nechyběl ani záložník Michal Šenk, na podzim ještě opora Blanska.

Trenér FK Blansko Jiří Hajský nasadil do základní sestavy všechny tři nově příchozí hráče - obránce Petra Gromského (hostování SK Jedovnice), útočníka Ladislava Hansla (hostování Rakovec Kotvrdovice) a obránce Davida Müllera z Boskovic, který by měl v Blansku rovněž hostovat.

Blansko v utkání s papírově silnějším soupeřem sázelo na pozornou defenzivu se snahou vyrážet do protiútoků. Soupeř již v úvodu prvního poločasu několikrát prověřil kvality brankáře Davida Jurana. Ten si však se střelami Šilingera, Lukáše i bývalého spoluhráče Šenka poradil. V 15. min. se kanonýr Rosic Malata dožadoval odpískání penalty, když nejdříve dostihl těsně před brankovou čarou téměř ztracený míč, následně vnikl do vápna a po kontaktu s Maškem upadl, píšťalka rozhodčího Chabiči však zůstala němá.

O pět minut později provětral obranu Slovanu Jan Trtílek, jehož povedenou individuální akci zastavili obránci soupeře na poslední chvíli. Na opačné straně neuspěl se střelou ze střední vzdálenosti Lang a o mnoho lépe se nevedlo ani Lukášovi, jehož pokus zneškodnil Juran.

Ve 40. min. se Rosicím přeci jen podařilo najít klíč k obraně Blanenských. Po akci Šenka tečoval nepovedenou střelu Selingera do odkryté branky Malata - 1:0. Malata poté zahrozil ještě dvakrát. Nejprve jeho štiplavá střela z 20 metrů skončila těsně vedle pravé tyče. Posléze stejná část brankové konstrukce pomohla brankáři Juranovi, když na ní míč skončil po vystižení chybné rozehrávky Malatou.

Druhý poločas odstartovala velká šance na vyrovnání v podání útočníka Hansla, který si po autovém vhazování Trtílka obhodil obránce Odehnala, jeho střela o vlásek minula pravou tyč. Vzápětí předvedla podařenou kombinaci dvojice Trtílek - Nečas, druhý jmenovaný však ve výhodné pozici nedokázal pohotově zakončit. Síť se naopak vlnila v 56. min., pro předchozí faul se však Malata radoval zbytečně. O dvě minuty později soupeř odskočil na dvoubrankový rozdíl, to když pobídku Šilingera zužitkoval přesnou střelou Chlup - 2:0.

V 64. min. hledal Malata ve vápně nabíhajícího obránce Živného, před nímž si míč v tísni nešťastně srazil do branky obránce Daněk - 3:0.

Blanenští se korekce výsledku dočkali v 75. minutě. Po faulu na Nečase nasměroval trestný kop do břevna Trtílek a odražený míč uklidil do sítě dobíhající Jan Nečas - 3:1. V 78. min. se Trtílek zbavil obránce Vítámváse, prosadil se až do pokutového území, kde však obrana Rosic blanenského útočníka zpacifikovala. Konečnou podobu výsledku dal v 80. min. Kubec, když se dostal ke střele po centru Havláska a zbytečné ztrátě míče Bubeníčka - 4:1.

Blanenští tak letošní zimní přípravu končí s bilancí 3-1-5, skóre 16:29. Její skutečnou úspěšnost však zhodnotí až boje o mistrovské body, které startují tuto sobotu okresním derby v Boskovicích, které se hraje od 15:00 na umělé trávě boskovické Červené zahrady.