B l a n s k o - Poslední zápas v rámci zimní přípravy dnes odehráli fotbalisté A týmu FK Blansko. Svěřenci trenéra Zbyňka Zbořila porazili v rámci generálky na start jarní části MSFL po dvou brankách Jakuba Kučery a jedné Jindřicha Stehlíka a Ladislava Hanuše ambiciózní Hodonín 4:1.

přátelské utkání , 11. března 2017, FK Blansko - FK Hodonín

FK Hodonín

Branky: 16. a 31. Kučera, 50. Stehlík, 75. Hanuš - 90. Čampal
Rozhodčí: František Chabiča - Jiří Roučka, Josef Jalový

Juran - Gromský, Šplíchal, Hanuš, Koláček (C) - Chloupek, Kučera, Kolařík, Minx - Trtílek, Stehlík
Náhradníci: Veselý - Duda, Kratochvíl
Trenér: Zbyněk Zbořil

Petráš - Kyselka, Konečný, Červinek - Paděra, Hesek - Holešinský, Čampal, Fojtík - Šturma (C), Masaryk
Náhradníci: Kokeš - Hlaváč, Svoboda, Řiháček, Dovhanyuk
Trenér: František Komňacký

V generálce na start jarní části Fortuna Moravskoslezské ligy přivítali fotbalisté A týmu FK Blansko na umělé trávě na Mlýnské lídra divize D FK Hodonín. Ten pod vedením zkušeného ex-ligového trenéra Františka Komňackého již druhým rokem usiluje o postup do třetí nejvyšší soutěže. Podobně jako domácím Hodonínským závěr přípravy komplikují absence několika hráčů v čele s bývalou oporou Slovácka či Zbrojovky Tomášem Poláchem, nechyběli v jeho sestavě bývalí ligoví obránci Roman Konečný, Jakub Červinek, boskovický Ondřej Paděra či nejlepší divizní střelec Pavol Masaryk.

Blansko svého soupeře zaskočili rychlým přechodem do útoku. Už ve 3. min. musel brankář Petráš zastavovat ve vápně Chloupka, domácímu záložníkovi byl nakonec odpískán útočný faul. V 8. min. po pasu Kučery Chloupek přeloboval brankáře a míč skončil těsně nad břevnem. Poté si strážce hodonínské svatyně poradil se střelou Trtílka. Méně úspěšný byl Petráš v 16. min., když JAKUB KUČERA zakroutil rohový kop na zadní tyč a míč doplachtil až do sítě - 1:0.

Domácí po vedoucí brance pokračovali v útočné aktivitě. Ve 24. min. skončila po centru Chloupka hlavička Stehlíka v náručí brankáře. Po půlhodině hry zafungovala spolupráce Jan Trtílek - JAKUB KUČERA a druhý jmenovaný s přehledem zvýšil na 2:0. Hosté se pokoušeli prosadit střelami ze střední vzdálenosti, které však domácí obrana dokázala spolehlivě blokovat. Naopak mohli být rádi, že neinkasovali další branky, když své velké šance neproměnil ve 40. min. Trtílek a ve 45. min. Chloupek.

Po změně stran se ihned dostal k ohrožení branky Hodonína Trtílek, ale znovu jeho snaha ztroskotala na brankáři. Poté Kučera uvolnil ve vápně Chloupka, jehož střela těsně minula pravou tyč. V 50. min. vnesl definitivní klid na domácí kopačky JINDŘICH STEHLÍK, jenž po další pobídce aktivního Kučery uklidil míč k pravé tyči - 3:0.

V 75. min. po signálu Kučery při standardní situaci poslal následně míč do šestnáctky Chloupek a LADISLAV HANUŠ ukázkovou hlavičkou zvýšil na 4:0. V 82. min. mohl Kučera zkompletovat hattrick, ale v další čisté ložence před opuštěnou brankou přízemní přihrávku Chloupka těsně minul. V závěru pak odmítli pátou branku v hostující síti Chloupek a poté Minx. Hodonín se čestného úspěchu dočkal v poslední minutě, když se prosadil LUKÁŠ ČAMPAL4:1.