B l a n s k o - Poslední přípravné utkání před startem nového ročníku divize D sehráli v úterý na stadionu na Údolní fotbalisté FK Blansko proti Rájci-Jestřebí. Svěřenci trenéra Kuglera zdolali účastníka 1.B třídy, skupiny A poměrem 6:2. Již v sobotu je čeká domácí souboj s Přerovem.

přátelské utkání , 4. srpna 2015, FK Blansko - FK Rájec-Jestřebí

FK Rájec-Jestřebí

Branky: 20. Kratochvíl, 27. Ullmann, 33. z pen. a 71. Švancara, 64. Jarůšek, 67. Trtílek - 19. Žilka, 41. Kunc
Rozhodčí: Jalový

Prosecký (46. Juran) - Gromský, Blažek (46. Šplíchal), Müller, Šíp - Nečas (80. Kratochvíl), Kratochvíl (46. Kugler), Chloupek (46. Jarůšek) - Beránek (46. Trtílek), Ullmann (80. Beránek), Švancara
Náhradníci: Jarůšek, Kugler, Šplíchal, Trtílek, Buchta, Chlad, Juran
Trenér: Michal Kugler

F. Němec - Zavoral, Opatřil, Hanskut, Kopecký - Skácel, M. Klimeš, Žilka, Štrajt, Dvořák - Kunc
střídali: Navrátil, J. Klimeš
Trenér: Martin Klimeš

Generálkou na start podzimní části divizní sezóny 2015/16 bylo pro fotbalisty FK Blansko utkání proti účastníkovi 1.B třídy, skupiny A Rájci-Jestřebí, který coby hrající trenér vede bývalý dlouholetý hráč FK Blansko Martin Klimeš. V sestavě hostů se kromě něj objevili i další hráči, kteří dříve oblékali blanenský dres jako Michal Hanskut, Tomáš Kopecký, Michal Štrajt, Adam Zavoral a také brankář Filip Němec, který letošní přípravu zahájil v Blansku a na podzim bude v Rájci hostovat. Domácí trenér Michal Kugler poslal do základní sestavy i talentované trio z loňského dorostu ve složení Ondřej Blažek, Jiří Kratochvíl a Ivan Beránek.

V úvodu domácí otestovali pozornost hostující obrany po dvou rohových kopech, které však Rájec ubránil. V 7. min. přetlačil Beránek při brejku Zavorala, následnou střelu Švancary Klimeš zblokoval na roh. Ve 14. min. rozehrál Kratochvíl rychle trestný kop, který Němec s námahou vyrazil na roh. V 19. min. se hosté dostali do vedení. Brejkovou akci zakončil Žilka nekompromisní střelou pod břevno - 0:1. Blansku se podařilo reagovat rychle. O minutu později předvedl neuvěřitelný kousek JIŘÍ KRATOCHVÍL, který jesličkami potupil hned trojici protihráčů a přesnou střelou rozvlnil síť - 1:1.

Ve 23. min. se po pasu Kratochvíla uvolnil Švancara, jeho přetažený centr vrátil do ohně Šíp, následná střela Chloupka skončila vysoko nad. Vzápětí se po uličce Nečase ocitl před Němcem Ullmann, který po kličce hostujícímu brankáři mířil do boční sítě.

Ve 27. min. vysunul Chloupek do úniku Švancary, který pronikl do pokutového území, kde předložil míč na zlatném podnose ONDŘEJI ULLMANNOVI, který ho dopravil za v tu chvíli bezmocného Němce - 2:1.

Ve 32. min. si Chloupek narazil s Ullmannem, ani tentokrát mu zakončení nevyšlo podle představ. Za další minutu se dostal do úniku agilní PETR ŠVANCARA, kterého v šestnáctce fauloval Opatřil a sám postižený penaltu přetavil ve svoji první branku v dresu Blanska - 3:1.

V 41. min. kontroval Rájec povedeným obloučkem za obranu v podání Štrajta, po němž se za záda Proseckého trefil osamocený Kunc - 3:2.

Druhý poločas načal svoji velkou šancí domácí Nečas, který si však vylámal zuby na bývalém spoluhráči Němcovi. Stejný hráč byl v 56. min. faulován před vápnem Opatřilem, trestný kop poslal Švancara z kroku nad branku. Následně se bývalý kapitán Zbrojovky dostal do úniku, ale spolu s Němcem přeloboval také branku Rájeckých. V 64. min. se po uvolnění Švancary a následné střele Trtílka vyznamenal Němec, jehož však záhy překonal důrazný TOMÁŠ JARŮŠEK - 4:2.

V 67. min. přidal pátou branku Blanska po přesné přízemní přihrávce Ullmanna JAN TRTÍLEK - 5:2.

Konečnou podobu výsledku dal v 71. min. svoji druhou brankou v utkání PETR ŠVANCARA, jehož úhlednou uličkou vysunul Trtílek a zkušený forvard předvedl zakončení alá Karel Poborský - 6:2.

Fotbalisté FK Blansko tak zakončili letní přípravu s bilancí 4 utkání, 2 výhry, 2 remízy, 0 proher, skóre 13:7. Zdali byla příprava skutečně kvalitní však ukáže až sobotní utkání 1. kola divize D, v němž Blansko hostí 12. tým loňského ročníku divizní skupiny E 1. FC Viktorii Přerov.

Premiérová branka Petra Švancary v dresu Blanska