25.01.2013  |  Boris Hasa

Blansko ve druhém utkání podlehlo Svitavám

S v i t a v y / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko dnes sehráli druhé přátelské utkání v rámci probíhající zimní přípravy. V nádherném prostředí na umělé trávě ve Svitavách - Lánech prohráli svěřenci Jiřího Hajského s nováčkem divize C TJ Svitavami 1:3.

přát., UT Lány, pátek 25.1.2013, 17:30
3TJ Svitavy
Sestava: Jílek - J. Novák, Kroulík (46. Ptáček), Šplíchal (46. Prokop), D. Jukl - R. Ehrenberger, Čížek (46. Chlup) - L. Urban (46. Jiroušek), O. Paděra, L. Jukl - Kundera
Trenér: Zbyněk Zbořil
Sestava: Švancara (46. Juran) - P. Gromský, Bubeníček (C), Beneš - Zouhar, Mokrý (67. P. Paděra) - Jarůšek (46. Zavoral), Nečas, Vašák - Pernica (46. Majer), Pokorný
Trenér: Jiří Hajský
Branky: 44. Kroulík, 53. D. Jukl, 90. Kundera - 84. Zouhar

Ve druhém přípravném utkání se Blansko představilo v nádherném areálu Svitav v Lánech, kde je čekal 8. tým divize C, TJ Svitavy. Tento celek vedl v podzimní části ligový trenér Martin Pulpit, o jehož služby projevil zájem FC Baník Ostrava. Vedení Svitav si jako náhradu vyhlédlo bývalého kouče Blanska Zbyňka Zbořila, který naposledy působil v divizním Vyškově.

Nový svitavský kouč zkouší několik potencionálních posil, mezi nimi i blanenského obránce Jakuba Šplíchala, který v tomto utkání poprvé ve své kariéře hrál proti svému mateřskému klubu.

Blansko nastoupilo do utkání v netradičním rozestavení, které však na domácí platilo. První poločas byl vyrovnaný a šance ke skórování si vytvořila obě mužstva. Již v 6. min. musel samostatný únik likvidovat blanenský brankář Švancara. V 9. min. po rychlé kombinační akci zakončoval nedůrazně záložník Nečas.

Ve 23. min. po rohovém kopu Pokorného zablokovala domácí obrana na zadní tyči střelu Jarůška. Ve 32. min. pomohla Blansku i nezbytná štěstěna, když po vysunutí Šplíchala nacentroval zleva D. Jukl, útočník Kundera orazítkoval pohotovou střelou břevno.

Ve 36. min. po dobře zahrané standardce Pokorného tečoval míč Nečas, ten však o pár centimetrů minul pravou tyč Jílkovy branky. O tři minuty později mělo Blansko jedinečnou šanci vést. Pernica po šikovném uvolnění vybojoval na domácím brankáři penaltu, tu však Martin Pokorný poslal pánu bohu do oken.

Svitavy se do vedení dostaly těsně před koncem prvního poločasu. Po sérii centrů O. Paděry do vápna míč skončil u Šplíchala, ten ho poslal do vápna a kapitán Kroulík nadvakrát překonal brankáře Švancaru - 1:0.

Po změně stran domácí odskočily na rozdíl dvou branek. V 53. min. po další standardce šel nedůrazně brankář Juran do centrovaného míče, čehož využil obránce D. Jukl a přehlavičkoval ho - 2:0.

Blanenští mohli korigovat v rozmezí 60. a 62. min., pohotové střely Nečase a Beneše však svůj cíl nenašly. Až v 84. min. po další přímočaré akci Nečase skóroval zpoza vápna Zouhar - 2:1.

Tečku za utkáním však napsali domácí v poslední minutě řádné hrací doby, kdy volného prostoru na levé straně blanenské obrany beze zbytku využil Jiroušek, po jehož přihrávce skóroval volný Kundera - 3:1.

Jiří Hajský, FK Blansko: „Osobně jsem měl z utkání větší obavy. Myslel jsem si, že nás Svitavy budou více tlačit, tato moje obava se však nepotvrdila. K utkání přistoupili hráči velmi zodpovědně, zkoušeli jsme trošku jiné rozestavení. V prvních patnácti minutách se s ním hráči trošku seznamovali, stejně tak si museli zvykat i na daleko rychlejšího soupeře, než v prvním přípravném zápase. Do konce prvního poločasu náš výkon rozhodně nebyl špatný. Je škoda, že jsme na jeho konci inkasovali naprosto zbytečnou branku, kdy jsme situaci ve vlastním vápně vyřešili dost neadekvátně. Ve druhém poločase nám již i s ohledem na fakt, v jakém počtu a složení momentálně trénujeme, trošku docházely síly. Po našem snížení by výsledek 2:1 odpovídal průběhu zápasu, protože třetí branka už padnout nemusela. Výsledku však nepřikládám takovou váhu. Náš projev po fotbalové stránce byl dobrý a určitě na něm můžeme dále stavět.“