2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Drtivý tlak domácích po většinu zápasu, neproměněné šance proti zataženému soupeři. A jak jinak - trest v podobě vyrovnávacího gólu pět minut před koncem. To vše byly hlavní znaky očekávaného startu do sezóny 2012/13, v němž FK Blansko hostilo tradičního rivala z Boskovic.

Diváků: 220
Rozhodčí: Trávníček - Sedláček, Krbůšek.
Delegát: Rabušic

Juran - Bubeníček (C), Maška, Marák, Šíp - Vašák (67. Šplíchal), Zouhar - Jarůšek, Trtílek (80. Sedláček), Šenk - Pernica
Náhradníci: Vágner, Šplíchal, Sedláček, Němec

Klimeš - Adamec, Jakub Horák, Václavek, Müller - Přikryl, Stara, Jan Horák, Blaha - M. Horák, J. Janíček (C)
Náhradníci: Chalupka, Vybíhal
Trenér: Milan Peša

Domácí museli postrádat čtyři hráče díky administrativním průtahům ze strany přeregistrování pod FAČR. Přes maximální snahu sekretáře klubu, z jehož strany bylo vše potřebné včetně plateb zasláno s dostatečným předstihem, neměli Kolář, Mokrý, Doležel a Oulehla k dispozici registrační průkazy.

Boskovicím pro změnu chyběli zkušení mazáci Vorlický a Vykoukal. I přes oslabení bylo Blansko jasným favoritem a dlouho to vypadalo, že tuto roli potvrdí. Ale znovu se ukázalo, že míč je kulatý.

Po počátečním oťukávání uhodilo v podstatě hned z první blanenské šance. Po levé straně unikl agilní Šenk a jeho ideální centr hlavou zasunul do Klimešovy sítě Marek Pernica - 1:0.

Běžela 14. minuta a mohlo být ještě veseleji. Po rohu Vašáka na míč nejvýše naskočil znovu Pernica, ale tentokrát jeho hlavička jen olízla boskovickou síť nad břevnem. Nápor Blanska pokračoval. Ve 22. minutě našel Pernica přihrávkou Trtílka, ten obstřelil brankáře, ale míč skončil na tyči.

Ve 23. minutě se poprvé osmělili Boskovičtí – střelu ale Juran vytěsnil nad břevno a po následném rohu hlavičkoval Václavek nad.

Znovu přišly blanenské chvíle. Šenk znovu zatáhl míč po levé straně, jeho křížnou zpětnou přihrávku ale z malého vápna Jarůšek nedoklepl do sítě.

Ve 33. minutě přišla další parádní akce domácích, opět ale beze změny skóre. Centroval tentokrát Bubeníček, hlavičkoval v nádherném výskoku Trtílek, avšak znovu jen do tyčky. O dvě minuty později se dostal po skrumáži míč k Pernicovi, ten ale poslal balón vedle. O chvíli později se netrefil po samostatném úniku ze strany Trtílek.

Ve 37. minutě mohl přijít trest. Boskovice se dostaly do ojedinělého brejku, zázračně ale zachraňoval po házenkářsku vyběhnuvší Juran. Poločas ukončila Šípova střela vedle.

Druhá půle začala střelou Trtílka do boční sítě. Pak se ocitli třikrát v šanci hosté, Juran ale byl dvakrát na místě, jednou mu pomohl vracející se Šíp.

Po faulu se v 63. minutě postavil k zahrání přímého kopu z nadějné pozice Zouhar, vysoko však přestřelil. Chvíli poté uviděl žlutou kartu po hrubém faulu hostující Václavek, centr Bubeníčka pak poslal Trtílek hlavou do gólmana. Další velkou šanci spálil v 67. minutě Jarůšek, když překonal i brankáře, toho však na brankové čáře zastoupil vracející se Václavek. Tlak Blanska pokračoval, v 82. minutě pálil v přemíře snahy Zouhar vedle.

A přišel pověstný trest. 85. minuta. Stále se bránící Boskovice zavítaly na polovinu domácích. Nebezpečný střílený centr ze standardky ještě Juran vyrazil, ale zkušený Janíček mu míč uklidil za záda - 1:1.

Opaření Blanenští se ještě pokusili o kontr, výsledkem ale byla jen Šplíchalova hlavička do brankáře a marný pokus Šípa vymodlit si pádem ve vápně penaltu.