2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

K y j o v / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko se stylově rozloučili s krajským přeborem. V závěrečném 29. kole vyhráli svěřenci Jiřího Hajského na půdě Kyjova ve Svatobořicích-Mistříně jednoznačně 5:0. Vydařenou premiéru zažil dorostenec Michal Zouhar, autor dvou branek.

Delegát: Dofek

Kůřil - Hrdlička (34. Čada), Půček (C), Riedl, Z. Možíš - Šimeček (85. Vinca), Bartoň, Fridrich, Gebhart - Mlýnek, Brezina
Náhradníci: Čada, Vinca
Trenér: Alexandr Hrabal

Suchý - Gromský, Daněk (46. Vágner), Maška, Müller - T. Zouhar, Bubeníček (C), Horáček, Buchta - Jarůšek (57. M. Zouhar), Nečas
Náhradníci: Vágner, M. Zouhar
Trenér: Mgr. Jiří Hajský

Fotbalisté FK Blansko se obdobně jako v závěrečném 29. kole loňské sezóny střetli s mužstvem Kyjova na jeho hřišti. Tentokrát se však nehrálo přímo v Kyjově, ale na nedalekém útulném stadionu ve Svatobořících-Mistříně, kde na oba týmy čekal výborně připravený trávník. Před rokem se ještě bojovalo o možný postup do divize, tentokrát již bylo vše rozhodnuté. Blansko bylo jistým vítězem soutěže a Kyjov si zajistil záchranu v předchozích kolech.

Domácí lodivod Alexandr Hrabal postrádal hned několik hráčů základní sestavy, obdobně jako hostující lodivod Jiří Hajský. Poprvé v základní sestavě v dresu A týmu nastoupil záložník Jan Horáček a v průběhu hry se na hřišti objevili také obránce Aleš Vágner a záložník Michal Zouhar. Všichni tři se ve velmi pozitivním světle zapsali do dějin utkání, posledně jmenovaný pak dokonce i gólovými zářezy, ale po pořádku...

Již od úvodních minut Blanenští potvrzovali své postavení v tabulce. Ve 3. min. vystihl chybnou rozehrávku soupeře Tomáš Zouhar, který pronikl až do vápna a přízemní střelou k pravé tyči otevřel skóre utkání - 0:1.

V 7. min. po akci Horáčka a následném centru nezvládl ve vápně zpracování Buchta, následně Jarůšek vyprášil prudkou střelou rukavice brankáře Kůřila. V 15. min. vyhrál vzdušný souboj s obráncem Jarůšek. Do odraženého míče se opřel Jan Nečas, jehož nádherná falšovaná střela zapadla za bezmocného Kůřila - 0:2. Za necelou minutu střelec druhé branky vypálil neméně povedeně, ale domácí brankář vytasil skvělý zákrok a míč vyrazil na roh.

V 21. min. nezužitkoval samostatný únik na domácí branku Jarůšek. Herní převahu Blanska však již za minutu deklaroval Jan Nečas, který po další šanci Jarůška přeloboval vyběhnuvšího Kůřila a zaznamenal svoji druhou branku v utkání - 0:3.

V 27. min. byl v blízkosti pokutového území faulován hbitý Buchta. Po Bubeníčkově centru mířila Maškova hlavička těsně mimo. Za necelou minutu Zouhar křížným pasem našel kapitána Bubeníčka, jehož stoprocentní šanci zneškodnil brankář Kůřil.

Domácí byli v útoku naprosto neškodní, jedinou vážnější šanci měl ve 39. min. po pasu Fridricha střídající Čada, který sám před Suchým předvedl divákům hodně tristní zakončení. Poločas v režii Blanska završila šance Nečase, který po centru Müllera orazítkoval z malého vápna břevno!

Po změně stran se obraz hry nezměnil. Odstartoval ho sólovým únikem obránce Müller, jehož střelu z levé strany domácí brankář zneškodnil. Neméně dobře se vedlo Kůřilovi i o pět minut později, kdy si na něm vylámal zuby Jarůšek. Toho následně vystřídal Michal Zouhar, který se za důvěru odvděčil trenéru Hajskému měrou vrchovatou. V 60. min. po spolupráci Gromského a T. Zouhara si počíhal na zadní tyči a střelou do odkryté branky zaznamenal premiérovou trefu za A tým - 0:4. Gólového pocitu se však úspěšný střelec zřejmě dostatečně nenabažil. Již za tři minuty mu po pěkném průniku předložil obdobnou přihrávku agilní Nečas a Michal Zouhar se opět nemýlil - 0:5. Až poté zaměstnali domácí také nudícího se brankáře Suchého, který v 71. min. zlikvidoval pokusy Čady a Gebharta.

V 77. min. střílel po signálu při trestném kopu T. Zouhar těsně vedle pravé tyče. Na druhé straně po vyhraném souboji ve vápně pálil Fridrich, Suchý však ani při této poslední šanci Kyjova míč za svá záda nepustil a mohl se tak po závěrečném hvizdu radovat se spoluhráči z postupu a také z první vychytané nuly v krajském přeboru.

Další výsledky 29. kola:
Sparta Brno - Podivín 2:0 (2:0), Mutěnice - Ivančice 2:3 (1:0), Rousínov - Bzenec 2:2 (0:1), Boskovice - Novosedly 0:1 (0:0), Kuřim - Moravský Krumlov 3:2 (0:0), Bosonohy - IE Znojmo 1:4 (0:3), Ráječko - Rajhrad 6:3 (5:2)