R a j h r a d / B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko završili anglický týden remízou 1:1 na hřišti nováčka krajského přeboru z Rajhradu. Na branku Michala Šenka odpověděli domácí až v závěru zápasu a uhráli tak pro ně velmi cennou remízu.

9. kolo , 1. října 2011, RAFK, o.s. - FK Blansko

RAFK, o.s.

Branky: 86. Kouřil - 62. Šenk
Střely na branku: 3:9
Střely mimo: 6:15
Rohy: 3:5
Fauly: 15:13
Ofsajdy: 3:2
ŽK: 53. Polák (Rajhrad)
Rozhodčí: Volf - Kučera, Kunický
Delegát: Krchňavý

Franzberger - Knebl, L. Fiala, Buc - A. Fiala, Kouřil, Haňka (79. Sedláček), Horváth (C), Nekvapil (55. Neuhybel) - Kalvoda, Polák
Náhradníci: Sedláček, Neuhybel, Janošek, Podaný, Hledík
Trenér: Jaroslav Janošek

Bednář - Bubeníček (C), Martinec, Šplíchal, Beneš - Kugler, Kolář - Doležel, Zouhar (78. Pernica), Šenk (84. Šíp) - Sehnal
Náhradníci: Šíp, Pernica, Pišťelka, Juran
Trenér: Michal Kugler

Blansko oproti poslednímu utkání v Ivančicích opět nastoupilo v pozměněné sestavě i v odlišném rozestavení. Zraněného Hájka nahradil na postu levého obránce uzdravený Beneš, post štítových záložníků zaujali Kolář s Kuglerem, trojice Doležel, Zouhar, Šenk pak měla za úkol doplňovat hrotového útočníka Sehnala.

Vstup do zápasu mělo Blansko nadějný. Ve 4. min. zblokovala domácí obrana pokus Šenka na roh. Ten rozehrál Kugler přesně na naskakujícího Šplíchala, jehož hlavičku brankář Franzberger vyrazil. V 6. min. pálil po přihrávce Koláře do rukavic brankáře Doležel. Na druhé straně skončil centr Kouřila těsně vedle pravé tyče Bednářovy branky.

V 9. min. vnikl Doležel do vápna, obešel i brankáře, po jeho zpětném centru zblokovala domácí obrana míč ke Kolářovi, jehož pokus šel nad. Ve 12. min. vykombinovala dvojice Kolář – Šenk domácí pravou stranu, po centru druhého jmenovaného zakončil levačkou nad Sehnal.

Rajhrad výrazně zahrozil ve 21. min. když se do centru Kalvody položil Haňka, po jehož hlavičce míč proletěl těsně vedle pravé tyče blanenské branky. O tři minuty později prodloužil výkop Bednáře Sehnal za sebe na Zouhara, který přeloboval vybíhajícího Franzbergera i branku. Na druhé straně vyrazil Bednář střelu z bezprostřední blízkosti v podání Kalvody.

Ve 26. min. dostal výborný pas za obranu A. Fiala, který přeloboval vybíhajícího brankáře Bednáře a stejně tak i branku. Podobně se vedlo ve 37. min. také Polákovi. Ve 39. min. založil protiútok Blanska Martinec, Doležel se prosadil po pravé straně a poslal do vápna přesný centr na nabíhajícího Martince, který z malého vápna přestřelil.

Po změně stran Blansko ještě více vystupňovalo svoji aktivitu. Hned ve 46. min. mohl skórovat Zouhar, který předvedl slalom přes čtyři protihráče, jeho přízemní střelu stačil Franzberger vyrazit. Ve 49. min. se po rohu Bubeníčka dostal k hlavičce Šplíchal, obrana Rajhradu stačila toto nebezpečí uhasit, následně střílel aktivní Kolář z úhlu vedle.

V 59. min. po kombinaci Beneše a Šenka střílel kolář z 20 metrů těsně nad, chvíli nato vyrazil domácí brankář střelu Sehnala, dorážka Šenka se mezi tři tyče nevešla. V 61. min. se již Blanenští dočkali. Šplíchal rozehrál z poloviny hřiště standardní situaci, Sehnal prodloužil míč na Šenka, který ho nekompromisně napálil pod břevno - 0:1.

Blanenští dál udávali tempo hry. Ve 65. min. poslal Kolář uličkou do úniku Doležela, který trefil pouze vybíhajícího Franzbergera, akce pokračovala dále a po centru Koláře hlavičkoval na zadní tyči těsně vedle Zouhar. O dvě minuty později pálil po přihrávce Šenka z hranice velkého vápna vedle Doležel.

V 71. min. se opět zaskvěl domácí brankář, když Kolář vysunul na levé straně Šenka a do jeho centru se hlavou opřel Sehnal, i tentokrát Franzberger svůj tým podržel a míč fantastickým zákrokem vyrazil do bezpečí. Za dvě minuty se totéž opakovalo, když Šenka vysunul Sehnala a Franzberger si poradil s jeho nájezdem. Pojistku pak mohl Sehnal přidat v 82. min. po akci Beneše, blanenský útočník však zamířil pár centimetrů vedle pravé tyče.

Domácím se podařilo vyrovnat v 86. min., když centr z levé strany poslal hlavou ke vzdálenější tyči Kouřil, který stanovil konečný stav na 1:1, protože poslední šanci utkání v podání domácího Kalvody zmařil dobře chytající Bednář.