R o s i c e / B l a n s k o - Fotbalisté A týmu FK Blansko vykročili do jarní části sezóny pravou nohou. Svěřenci Zbyňka Zbořila zvítězili na hřišti Slovanu Rosice v divácky atraktivním utkání 4:3. Na třech brankách se podílel guinejský útočník Mohamed Traoré, který oblékl blanenský dres díky farmářské spolupráci s Tišnovem.

18. kolo , 19. března 2016, FC Slovan Rosice - FK Blansko

FC Slovan Rosice

Branky: 12. a 76. Malata, 50. Pazourek - 19. a 61. Traoré, 11. vlastní (Vítámvás), 57. Chloupek
ŽK: 50. Vítámvás, 80. Malata, 83. Šíp - 65. Šplíchal, 80. Koláček, 90. Juran
Rozhodčí: Vostrejž - Líkař, Sedláček
Delegát: Lenfeld
Hrací doba: 45+0 ; 45+3

Zádrapa - Vítámvás (63. Kugler), Drbal, Kršák, Šíp - Havlásek, Huška - F. Novotný (73. Moučka), Chlup (46. Selinger), Pazourek - Malata (C)
Náhradníci: Fojtík, Kugler, Lang, Selinger, Moučka, Balčirák
Trenér: Michal Kugler

Juran - Gromský, Koláček, Müller, Šplíchal - Chloupek (88. Jarůšek), P. Mezlík, Schneider, Nečas (80. Buchta) - Traoré (70. Trtílek), P. Švancara (C)
Náhradníci: F. Blažek, Jarůšek, Trtílek, Kratochvíl, Buchta, Prosecký
Trenér: Zbyněk Zbořil

Pikantní zápas čekal blanenské fotbalisty v Rosicích. Na jejich lavičku totiž v zimní přestávce usedl na podzim ještě jejich trenér Michal Kugler, s nímž se do Slovanu z našeho klubu přesunuli také syn Michal a obránce Petr Šíp. V sestavě Blanska nechyběly obě zimní posily - obránce Lukáš Koláček a záložník František Schneider. Díky farmářské spolupráci s Tišnovem vytáhl trenér Zbořil při zdravotních peripetiích svých svěřenců trumf v podobě Mohameda Traorého, který nastoupil v útoku po boku Petra Švancary. Ten si vůbec poprvé od svého odchodu ze Zbrojovky v červnu roku 2013 navlékl kapitánskou pásku.

Úvod utkání patřil lépe kombinujícímu Blansku. Již ve 4. min. Nečas posunul míč Švancarovi, kterého domácí obránci na hranici vápna odzbrojili pouze za cenu faulu. Mezlíkovu střelu z trestného kopu zastavila zeď. Za další čtyři minuty se nejzkušenější hráč hostů probíjel znovu do šestnáctky, kde ho důrazně atakoval Vítámvás, celá akce skončila ošetřováním blanenského forvarda. Ten se po chvíli vrátil do hry a vzápětí měl nejen on důvod k radosti. V 11. min. po Chloupkově vysunutí unikl po pravé straně Traoré, jehož centr přetavil v úvodní branku JAN NEČAS - 0:1.

Blanenské vedení však mělo jepičí život. Ihned po rozehrání využil nekoncentrovanosti hostů F. Novotný, po jehož akci PETR MALATA jubilejní desátou brankou v sezóně vyrovnal - 1:1. V 16. min. podnikl jeden z několika svých průniků agilní Pazourek, Huškova hlavička na zadní tyči však Juranovi příliš starostí nenadělala. A tak znovu udeřilo Blansko. V 19. min. Nečas posunul míč rozběhnutému Švancarovi, blanenský kapitán přihrávkou od brankové čáry našel nekrytého MOHAMEDA TRAORÉHO, který střelou zprvní překonal Zádrapu - 1:2.

Ve 22. min. po rohovém kopu Rosic museli blanenští zadáci vykopávat míč z brankové čáry. Ve 40. min. další dravý průnik Švancary do šestnáctky zlikvidoval až brankář Zádrapa. Na druhé straně po Malatově pobídce zblokoval střelu F. Novotného pozorný Gromský. V samotném závěru první půle po standardce Švancary netrefil prostor mezi třemi tyčemi dorážející Traoré.

Ofenzivní fotbal pokračoval i po změně stran. V 50. min. domácí předvedli rychlou akci v podání střídajícího Selingera a přihrávajícího F. Novotného, po níž překonal Jurana DAVID PAZOUREK - 2:2. V 55. min. si blanenský brankář připsal úspěšný zákrok, když si poradil se střelou Šípa z 25 metrů. Vzápětí po centru Malaty nemířil z nadějné pozice přesně Pazourek.

Jak zakončovat útočné akce ukázal domácím LUBOŠ CHLOUPEK. Ten si v 56. min. zpracoval do běhu precizní pas Schneidera a vyběhnuvšího Zádrapu chladnokrevně přeloboval - 2:3. V 61. min. pak bylo v hostujícím táboře ještě veseleji. Müllerův centr prodloužil Švancara hlavou za sebe na Chloupka, po jehož prostrčení do vápna přidal s přehledem druhou branku v utkání MOHAMED TRAORÉ - 2:4.

Domácí i za nepříznivého stavu nesložili zbraně. Vysunuli na hrot vysokého Hušky a častěji centrovali do pokutového území Blanska. V 76. min. nastřelil míč do vápna střídající Kugler, ten se dostal k volnému PETRU MALATOVI. Střela osamoceného domácího kapitána pak již skončila v síti - 3:4.

Vítr z plachet mohl domácím okamžitě vzít Švancara, který se v 77. min. krásně položil do centru z pravé strany, jeho volej zatřásl břevnem Zádrapovy svatyně. V 80. min. obešel rychlonohý Pazourek vyběhnuvšího Jurana, vzniklé nebezpečí zažehnal odkopem na roh vracející se Gromský. V 82. min. si Malata chytře došel pro faul. Následný trestný kop namířil domácí kanonýr do zdi. Závěr utkání Blansko i přes sílící tlak Rosic v obraně ustálo a slaví tak zisk tří bodů.

Další výsledky 18. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Přerov - Uherský Brod 2:0 (0:0), Tasovice - Bystřice nad Pernštejnem 2:0 (0:0), Vrchovina - Kozlovice 0:2 (0:1), Polná - Havlíčkův Brod 1:1 (1:0), Šumperk - Pelhřimov 2:1 (1:0), Žďár nad Sázavu - Hodonín 1:1 (0:1), Ždírec nad Doubravou - Stará Říše 1:1 (0:1)