2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

R á j e č k o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko druhé derby v sezóně nezvládli. V předehrávce 15. kola krajského přeboru nestačili na Olympii Ráječko, na jejímž hřišti prohráli po brankách Tomáše Koutného a Martina Sehnala 0:2.

Delegát: Kratochvíl

Trubák - Neděla (90. Kopecký), Lajcman, Bartoš, Koutný - J. Sehnal (C), Kupský, Štrajt (84. Žilka), Badura (89. Tajnai) - Tenora, M. Sehnal
Trenér: Lubomír Zapletal

Němec - Bubeníček (C), Maška, Marák, Šíp - Šplíchal - Jarůšek (75. Pernica), Pokorný (83. Zavoral), Beneš, Šenk - Doležel
Trenér: Karel Jarůšek

Utkání se hrálo po celou dobu za vytrvalého deště. Počasí však neuškodilo fotbalu ani divácké návštěvě, 450 diváků se rozhodně nenudilo.

Zápas zahájil již v 1. min. blanenský Doležel střelou mimo Trubákovy tyče. Ráječko odpovědělo tečovaným pokusem Kupského, brankář Němec míč vytěsnil na roh. Ve 13. min. vystrašil domácího brankáře ostrým centrem Jarůšek, který se snesl těsně za domácí branku.

Ve 22. min. mohl skórovat hlavou nejmenší hráč na hřišti Šenk, kterého našel centrem z pravé strany Doležel, blanenský štírek v ideální pozici zamířil nad. O necelou minut později to byl opět Šenk, který se dostal do slibné příležitosti, tentokrát jeho střelu zblokovali domácí obránci na roh. Do třetice Šenk ve 25. min. vyšachoval dvojici protihráčů, jeho přízemní střela však přesný cíl nenašla. Při další akci Blanska zakončoval z 20 metrů Jarůšek, jeho pokus Trubák s námahou vytěsnil na roh.

V dalším průběhu hrozilo Ráječko. Ve 29. min. zamířil po sklepnutí M. Sehnala těsně vedle pravé tyče Tenora. O tři minuty později se M. Sehnal vymanil z těsné obrany Mašky, následně tečoval střelu svého spoluhráče do stejných míst jako při předchozí akci jeho útočný parťák Tenora.

Ve 34. min. mohli jít do vedení Blanenští, po centru Jarůška zakončoval nejprve Šenk, domácí s obtížemi míč odklidili z malého vápna, následně netrefil odkrytou domácí svatyni Šíp.

Za neproměně šance Blanenští pykali. Ve 37. min. poslal po standardní situaci do vápna ideální centr Badura, při závaru ve vápně byl nejdůraznější obránce Tomáš Koutný, který poslal míč za záda Němce - 1:0.

Blanenští se snažili o rychlou odpověď. Ve 41. min. vybídl Šenk ke střele Pokorného, jehož tečovaný pokus skončil rohovým kopem. Při něm se Pokorný pokusil překvapit Trubáka, který ostrý centr vyrazil na další roh. Ve 44. min. Beneš uličkou vysunul Doležela, Trubák byl i tentokrát pozorný a střelu blanenského forvarda pokryl. Poločas ukončila akce M. Sehnala, na jejímž konci pálil J. Sehnal, blanenská obrana míč k Němcovi nepropustila.

Do druhého poločasu vstoupili aktivněji domácí. Ve 47. min. se musel s výborným zákrokem vytasit Němec, který zneškodnil prudkou střelu Badury. V 58. min. si na blanenského brankáře nepřišel ani J. Sehnal, jehož střelu z hranice velkého vápna Němec vyrazil. O tři minuty později pálil po trestném kopu z 30 metrů těsně nad břevno Pokorný.

V 71. min. se druhé radosti dočkali domácí a ukázali, co je v tomto utkání zdobilo - důraz v brankovém prostoru. Po rohovém kopu J. Sehnala míč propadl k M. Sehnalovi, který uplatnil svůj instinkt střelce a pojistil vedení Ráječka - 2:0.

Blansko nesložilo zbraně, v 77. min. se po rohu Šípa dostal k odraženému míči Doležel, který si po následné střele levačkou mohl opět pouze povzdechnout, když i tentokrát míč skončil o pár centimetrů nad břevnem Trubákovy branky. Neprosadil se ani střelou z otočky Beneš. Na druhé straně v 84. min. hasil únik M. Sehnala odkopem do autu Šíp. Poslední nebezpečný útok Ráječka zakončil střelou Bartoš, Bubeníček míč odkopl do bezpečí a tak si po závěrečném hvizdu rozhodčího připsali zaslouženě tři body domácí.

Další výsledky předehrávaného 15. kola KP:
FC Boskovice - RAFK Rajhrad 3:2 (1:1), FC Sparta Brno - Sokol Novosedly 2:1 (1:1), FK Mutěnice - Slovan Bzenec 1:0 (0:0), FC Kuřim - FC Ivančice 2:3 (0:0), FK SK Bosonohy - FC Moravský Krumlov 1:0 (0:0), FRAMOZ Rousínov - Slavoj Podivín 5:0 (2:0), FC Kyjov 1919 - FK IE Znojmo 1:0 (0:0)