2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

O t r o k o v i c e / B l a n s k o - Ani v pátém utkání v řadě se nepodařilo fotbalistům A týmu FK Blansko v Moravskoslezské lize bodovat. V dopoledním zápase v Otrokovicích, který poznamenalo zranění domácího útočníka Robina Elšíka, prohráli svěřenci Zbyňka Zbořila díky brance Tomáše Mlýnka 1:0.

Ofsajdy: 6:3

Balážik - Zach, Kwaku, Dekleva, Jasenský - Mlýnek, Višněvský, Šuranský, Hradil - Vavruša (C), Elšík (39. M. Němec, 81. Ponížil)
Náhradníci: Juráň, M. Němec, Ponížil, Juřík
Trenér: Marek Sedlák

Floder - Gromský, Šplíchal, Müller, Koláček (C) - Kratochvíl (64. Kolařík), Kučera - Duda, Trtílek, D. Pospíšil (76. Chloupek) - Kutal (62. Koudelka)
Náhradníci: Kolařík, Chloupek, Koudelka, Motyčka, Minx, Juran
Trenér: Zbyněk Zbořil

Trenér Zbořil měl kromě obránce Píška, který si odpykával jednozápasový trest za vyloučení proti Vyškovu, k dispozici kompletní kádr. Blanenští chtěli na stadionu, kde před více než osmi lety slavili historicky první postup do MSFL, přerušit bodový půst. Domácí se zase chtěli rehabilitovat z posledního utkání ve Velkém Meziříčí, kde utrpěli debakl 7:0.

Na těžkém terénu se hrál od začátku bojovný fotbal. První práci připravil domácímu brankáři v 5. min. Trtílek svižnou střelou, Balážik ji vyrazil. Na druhé straně se po rohovém kopu zmocnil odraženého míče Višněvský, zacílit přesně se mu však nepodařilo. Velkou zbraní jsou pro Otrokovice dlouhá autová vhazování Deklevy. Ve 22. min. se po této situaci dostal ke střele Šuranský, Floder byl pozorný. O pět minut později se do míče opřel Trtílek, jeho prudká střela skončila těsně nad břevnem.

Ve 34. min. přišel velmi nepříjemný okamžik, který odsunul fotbal na druhou kolej. Při obětavé snaze nacentrovat míč do vápna ještě před brankovou čarou domácí Elšík nepříjemně dopadl na zábradlí a utrpěl otřes mozku. Jedním z prvních, který poskytl zraněnému hráči první pomoc, byl i blanenský kapitán Lukáš Koláček. „Má středně těžký otřes mozku. Měl zapadlý jazyk, nemohli jsme mu otevřít pusu. Byl v bezvědomí, dvě minuty o sobě nevěděl. A má nějakou tržnou ránu na hlavě. Zprávy z nemocnice jsou takové, že by to nemělo být až tak špatné. Nicméně to byl nepěkný okamžik," popsal pro zlínský deník těžké okamžiky kouč Viktorie Otrokovice Marek Sedlák, který rovněž přispěchal svému svěřenci na pomoc.

Po necelých deseti minutách hra pokračovala. Ve 45. min. se dostal do střelecké pozice D. Pospíšil, Balážik musel vyrážet pokus blanenského záložníka na roh. První poločas pak uzavřela kombinační akce Blanska, na jejímž konci vypálil těsně vedle pravé tyče Kučera.

V 58. min. měli domácí k dispozici trestný kop, Jasenský mířil z hranice šestnáctky těsně nad. Za deset minut ze vzdálenosti 23 metrů orazítkoval opět po trestném kopu Šuranský břevno. Druhá půle jinak divákům příliš pohledných akcí a šancí nenabídla. Přesto se nakonec domácí příznivci branky dočkali. V 78. min. po sérii nedůrazně odvrácených míčů se míče zmocnil Šuranský, který pronikl do vápna a po jeho centru i s pomocí obranného zákroku Gromského snadno skóroval TOMÁŠ MLÝNEK - 1:0. Blansko už na odpověď síly nenašlo a připsalo si osmou porážku v sezóně.

ONLINE textový přenos

FC Viktoria Otrokovice - FK Blansko 1:0 (0:0)

Záznam z utkání

Další výsledky 10. kola Moravskoslezské ligy:

1. HFK Olomouc - Kroměříž 2:1 (1:0), Vyškov - Hlučín 0:1 (0:1), Hulín - Velké Meziříčí 4:2 (3:1), Petřkovice - Uničov 4:0 (1:0), Slovácko B - Mohelnice 1:0 (0:0), Sigma Olomouc B - Líšeň 4:0 (1:0), Zlín B - Třebíč 0:0