2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Vítězně vstoupili do nového ročníku divize fotbalisté FK APOS Blansko. Vyrovnané utkání s Velkým Meziříčím rozhodl v 81. minutě výstavní ranou Kamil Janíček.

Ofsajdy: 3:8
ŽK: 26. Šíp, 29. Janíček K., 79. Zich - 15. Mucha P., 75. Němec Lad., 90. Krejčí
Diváků: 247
Rozhodčí: Hrůza - Chabiča, Buček
Delegát: Šoukal

Švancara - Bezděk, Zich, Pokoj, Bubeníček - Beneš (80. Blatný), Němec Lib., Janíček K. (90. Cupal P.), Šíp (C) - Bednář - Pernica (56. Cupal J.)
Náhradníci: Sehnal Martin II, Cupal J., Blatný, Cupal P.
Trenér: Roman Šindelka

Chalupa - Mucha Z., Mucha P., Hort (C), Krejčí - Dufek (88. Mucha), Němec Lad., Berka, Netrda - Jaroš, Beran
Náhradníci: Smejkal, Pokorný, Kožun, Mucha, Invald
Trenér: Milan Volf

S novým sponzorem, brněnskou firmou Beta Control a s novými dresy vstupovali blanenští fotbalisté do nového ročníku divize. V klubu se podařilo vyřešit tíživou finanční situaci a navíc se do Blanska vrátil kreativní záložník David Bednář. I tyto aspekty mohli nálákat diváky na sobotní odpoledne na stadionu Na Údolní.

Do zápasu vstoupili aktivněji hosté. Ve 4. min. hlavičkoval vedle domácí branky Jaroš, stejného hráče o minutu později ve vápně na poslední chvíli odstavil od míče Zich. Ve 13. min si poprvé na míč sáhl brankář Blanska Švancara, který ztlumil střelu Dufka. Za necelé tři minuty po standardní situaci Blanska podnikli hosté brejk, ve velké šanci zamířil Beran vedle pravé tyče.

Ve 30. min. po akci zleva pálil vedle Dufek. Střílet ostrými tak začali domácí. Ve 37. min. Bednář našel naběhnutého Bezděka, který nadvakrát propálil Chalupu - 1:0. Hosté se snažili rychle odpovědět, Jaroš však po rohovém kopu nezacílil přesně. Blanenští mohli ještě v poslední minutě prvního poločasu své vedení pojistit. Po standardní situaci Bednáře přestřelil v pádu hostující branku Zich.

Po změně stran se jko první o šance dostali Blanenští, Bednářův centr na zadní tyč nezužitkoval Němec, jehož hlavičce chyběla razance i přesnost. V 57. min. bylo vyrovnáno. Trestný kop Netrdy tečoval do protipohybu Švancary smolně Bezděk - 1:1.

V 63. min. mohlo jít Blansko opět do vedení. Po standardní situaci se k míči dostal Beneš, který zakončil sice pohotově, lež mimo Chalupovu svatyni. Meziříčí hrozilo nebezpečnými kontry, při nichž se činili oba blanenští stopeři Zich s Pokojem.

O výsledku tak rozhodla 81. min, kdy po akci a přihrávce zleva si míč zpracoval Kamil Janíček, který z druhého doteku vypálil nechytatelnou ránu k tyči, za níž se Chalupa pouze bezmocně ohlédl - 2:1. Závěr zápasu už se odehrál bez vyloženějších šancí a tak Blansko zahájilo éru pod novým vedením a s novým sponzorem v zádech vítězně.