2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko se v derniéře před domácími diváky vytáhli. V rámci předposledního 28. kola krajského přeboru porazili svěřenci trenéra Kuglera Rousínov vysoko 5:1. Neudržitelný byl kanonýr Petr Crhák, který se trefil čtyřikrát. Jednu branku přidal Jan Doležel.

Delegát: Toman

Bednář - Dupal (57. Beneš), Maška, Bubeníček (C), Šíp - Jarůšek (75. J. Cupal), Janda, Zouhar, Šenk - Doležel, Crhák (82. Pernica)
Náhradníci: Pernica, Martinec, J. Cupal, Beneš, Juran

Trnavský - Hartl (84. Barták), Boušek (C), Svoboda, Pupp - Benda, Havel, M. Žoček, Daněk (80. Chubirka) - Králíček, Sedláček
Náhradníci: Chubirka, Barták, Ustohal
Trenér: Petr Krahulec

Blansko se chtělo se svými diváky rozloučit vítězstvím a tuto misi začalo plnit hned od úvodu. Ve 4. min. prošel centr Šenka k Jarůškovi, ten předložil ideální přihrávku Crhákovi, který tečovanou střelou překonal Trvanského v brance hostů - 1:0.

O dvě minuty později rychlonohý Šenk unikl po levé straně, po jeho centru míč vybojoval Doležel, následně ho Janda posunul Crhákovi a ten střelou do pravé šibenice zvýšil vedení Blanska - 2:0.

V 11. min. už mohl domácí kanonýr zkompletovat hattrick. Dupal našel přetaženým pasem Doležela, po následné pobídce nejlepšího blanenského střelce však Crhák mířil nad. V 17. min. orazítkoval po trestném kopu Dupal pravou tyč hostující branky. O necelou minutu později pak po Dupalově rohu rozehraném nakrátko mířil po přihrávce Doležela do boční sítě Janda.

V 19. min. si stejná dvojice spolupráci zopakovala tentokrát ve hře, Jandovu střelu Trnavský vystihl.

Rousínov se pokoušel Blansko překvapit přihrávkami za obranu a to se mu povedlo ve 23. minutě. Za záda domácích obránců se dostal útočník Sedláček, který si položil brankáře Bednáře a trefil odkrytou branku - 2:1.

Ve 28. min. mohlo Blansko opět vést o dva góly. Trnavský střelu Doležela vyrazil pouze před sebe, dorážející Janda však proti hostujícími brankáři ani tentokrát neuspěl.

Dvoubrankové vedení vrátil domácím tři minuty před koncem prvního poločasu Doležel. Po faulu na něj rozehrál standardku Dupal, Jarůšek vrátil hlavičkou míč před branku, kde ho Doležel hlavou do protipohybu brankáře dopravil do branky - 3:1.

Po změně stran se hned ve 48. min. dostal po pasu Šípa do slíbné pozice Crhák, nepodařilo se mu však zpracovat míč. V 50. min. už si domácí útočník užil zaslouženou radost po dokončení hattricku. Opět ho k zakončení vybídl Janda a Crhák střelou k levé tyči navýšil vedení domácích - 4:1.

V pohodě hrající Blansko předvedlo několik podařených akcí zakončených nebezpečnými střelami a hosté z Rousínova mohli děkovat brankáři Trnavskému. Ten si v 54. min. poradil se zakončením Doležela a v 69. min. střelu nejlepšího blanenského střelce pro změnu vyrazil na roh.

V 73. min. orazítkoval aktivní Šenk pravou tyčku. O pět minut později pálil Beneš a Trnavský opět míč vyrazil na roh.

Výsledek a zároveň skvělé gólové představení završil v 81. min. Crhák, který svoji čtvrtou brankou po přihrávce Šenka navýšil skóre na konečných 5:1. Čtyři branky v jednom utkání vstřelil naposledy útočník Martin Sehnal v divizi v sezóně 2007/2008 v rámci 5. kola, kdy Blansko doma porazilo 5:3 Hrušovany nad Jevišovkou. Po konečném hvizdu rozhodčího tak mohli Blanenští se svými diváky oslavit zasloužený zisk tří bodů.

O postupu do divize se tak rozhodne v posledním 29. kole na dálku mezi Blanskem a Vracovem. Ten hraje v Kuřimi a pro svěřence trenéra Kuglera existuje jednoduchá matematika. Musí vyhrát v Kyjově a Vracov nesmí bodovat v Kuřimi naplno.

V anketě Hráč utkání hlasujte pro tři nejlepší blanenské hráče.