2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B L A N S K O - Fotbalisté FK APOS Blansko remizovali na domácí půdě s v okresním derby s Formanem Boskovice 0:0. Největší šanci ke vstřelení branky propásl v 18. minutě Libor Němec, který neproměnil pokutový kop.

Delegát: Kuba

Slanina - Pokorný O., Němec (C), Novotný, Šíp - Janíček (72. Kostka) - Bubeníček (46. Fous), Traxl, Bednář D., Hájek (86. Španěl) - Sehnal Náhradníci: Španěl, Fous, Kostka Švancara Trenér: Zbyněk Zbořil

Gruber - Doležel, Martínek P. (C), Kocůrek, Vykoukal - Preč, Horák J. - Horák M. (60. Vorlický), Ošlejšek (85. Žilka), Matula (90. Kopecký) - Václavek Náhradníci: Kopecký, Vorlický, Fojt, Žilka, Bednář J. Trenér: Radim Weisser

Blanenští fotbalisté nastupovali do derby povzbuzeni středečním vítězstvím nad Velkým Meziříčím v poměru 3:0. Hostující Boskovice se chtěly rehabilitovat po domácím debaklu se Šardicemi, které minulou sobotu zvítězily v Červené zahradě vysoko 6:0.

Jako první se do zakončení dostaly Boskovice, střely Václavka a Ošlejška brankáři Slaninovi příliš starostí nenadělaly. To na druhé straně měly první dva útoky v podání Blanska výraznější zvuk. Nejprve sice pálil Hájek z voleje nad. Vzápětí však byl po důrazném průniku faulován ve vápně Sehnal a byla z toho penalta. Stejně jako proti Meziříčí se k její exekuci postavil kapitán Libor Němec, který zamířil doprostřed branky, padající brankář Gruber stačil míč vyrazit kopačkami mimo tyče. Tento moment výrazně ovlivnil další dění na hřišti. Boskovice přenechaly iniciativu Blansku, které mělo územní převahu. Tu mohlo zúročit ve 24. minutě. Po rohovém kopu Traxla centroval do vápna Němec, míč propadl až na zadní tyč, kde číhal volný Pokorný, který sice rozvlnil síť, následná radost byla díky odmávanému ofsajdu předčasná. V závěru prvního poločasu zlikvidoval s přehledem chytající Gruber hlavičku Bednáře, o dvě minuty později hostující strážce svatyně ani zasahovat nemusel, protože Sehnal mířil po centru Hájka vedle.

V poločase sáhl domácí trenér Zbořil k jedné změně, záložníka Bubeníčka nahradil rtuťovitý Fous. Také po změně stran byl obraz hry podobný. Domácí drželi míč, marně však hledali recept na organizovanou hru soupeře. V 58. střílel povedeně Bednář, Gruber jeho pokus vyrazil na roh. V 62. min. nový muž na hřišti Fous nádherným pasem do křídla našel Bednáře, centr zleva prodloužil Sehnal za sebe, Hájek pálil těsně vedle. Ojedinělý útok Boskovic přišel v 69. minutě, nepříjemnou tečovanou střelu Václavka vyrazil Slanina na roh. V 76. min. zakončoval po centru Šípa v obtížné pozici Hájek, obránce Kocůrek vykopl míč z nebezpečného prostoru před brankou včas do bezpečí. Minutu nato propadl míč k Traxlovi, jeho volej skončil v ochranné síti. Odvážným slalomem se v 86. min. prezentoval hostující zkušený mazák Jiří Vorlický, kterého domácí obrana zpacifikovala až u malého vápna. Podobně jako před dvěma roky mohli Blanenští o svém vítězství rozhodnout v 90. minutě. Centr Bednáře zleva jemně hlavou líznul Španěl, Sehnal pálil z nadějné pozice pouze do boční sítě. Poslední možnost přišla po rohovém kopu Bednáře, kdy vznikl v šestnáctce hostí závar, míč doputoval k obránci Pokornému, který z bezprostřední blízkosti přestřelil Gruberovu branku.