2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B o s k o v i c e - Přesvědčivým výsledkem 4:0 porazili v přátelském utkání domácí Boskovice fotbalisty FK APOS Blansko. Dvakrát se mezi střelce zapsal zkušený Jiří Vorlický. Premiéru v dresu A týmu si odbyl brankář Jakub Kyzlink (na snímku).

přátelské utkání , 17. února 2010, FC Boskovice - Letovice - FK Blansko

FC Boskovice - Letovice

4:0

Branky: 38. a 51. Vorlický, 55. Vykoukal, 63. Žilka

není

Kyzlink - Zich, Klimeš, K. Janíček (46. Hanskut), Šíp - Nečas, Cupal, Jelínek (46. Bezděk), Beneš - Farník - Sehnal Trenér: Roman Šindelka

Další přátelské utkání na boskovické umělce svedlo dohromady dva okresní rivaly. Průběh prvního poločasu zdaleka nenasvědčoval konečnému výsledku. Hrálo se převážně uprostřed hrací plochy, navíc oba týmy vyprodukovaly velké množství nevynucených chyb. V 18. min prověřil pozornost boskovického brankáře Šíp, strážce domácí svatyně míč vyrazil na roh. Boskovice mohly jít do vedení ve 31. min. po kiksu K. Janíčka, jeho chybu spolehlivým zákrokem napravil pozorný brankář Kyzlink, který si v tomto zápase odbyl premiéru v dresu A týmu. Ve 38. min. předvedl naplno své umění Jiří Vorlický, který vyškolil celou blanenskou obranu a chytrým obloučkem poslal míč za záda bezmocného Kyzlinka - 1:0. Blanenští mohli srovnat, bohužel trojice Šíp, Farník, Sehnal nedokázala potrestat velké nedorozumění v rozehrávce Boskovic.

Druhý poločas otevřela další chyba K. Janíčka, po níž se Boskovičtí řítili do přečíslení dva na jednoho. Kyzlink i v tento okamžik předvedl skvělý zákrok, když dokázal pokrýt zakončení osamoceného protihráče. Za dvě minuty si udělal další výlet do vápna Blanska Vorlický a navýšil vedení domácích - 2:0. Za chvíli to bylo již o branky tři, to se pro změnu trefil přesně k tyči Vykoukal - 3:0. Zkorigovat stav mohl chvíli na to po rohu Farníka Sehnal, zblokovaný pokus skončil dalším rohovým kopem. Po něm Sehnal dokázal předskočit brankáře Boskovic, jeho zaváhání však napravil jeden z obránců. Jak správně mířit na cíl ukázal všem boskovický Žilka, který po přihrávce Vorlického zavěsil pod břevno - 4:0. Za dvě minuty se po centru Beneše ocitl ve výhodné pozici Farník, pálil pouze do připraveného brankáře. Stejný hráč nezvládl zakončení z podobné pozici i v 73. minutě. Na druhé straně předvedl další jistý zákrok Kyzlink. Boskovice mohly přidat i pátou branku, lob zakončujícího hráče Boskovic skončil nad břevnem. Po jednoznačné porážce tak mají naši fotbalisté o čem přemýšlet. V sobotu je totiž na turnaji v Líšni čeká velmi těžká prověrka v podobě utkání s 1. FC Brno B.