2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Remízou 0:0 skončilo poslední přípravné utkání fotbalistů FK APOS Blansko v rámci letní přípravy. Proti Boskovicím si dokázali svěřenci Romana Šindelky vypracovat několik slibných příležitostí, bohužel se jim však nepodařilo ani jednu proměnit.

přátelské utkání , 31. července 2010, FK Blansko - FC Boskovice - Letovice

0:0

FC Boskovice - Letovice

Poločas: 0:0
Rozhodčí: Jalový - Škvarenina, Hřebíček
Diváků: 79

1. poločas: Švancara - Hájek, Zich, Pokoj, Bubeníček - Nečas (23. Beneš), Janíček K. (16. Cupal J.), Němec, Šíp (C) - Pernica (28. Gross), Bezděk

2. poločas: Sehnal - Hájek, Zich, Pokoj (59. Cupal P.), Bubeníček - Beneš (85. Gross), Cupal J., Němec, Šíp (C) - Gross (67. Pernica), Bezděk (54. Blatný)
Trenér: Roman Šindelka

není

Do posledního utkání letní přípravy nemohl trenér Šindelka nasadit marody Farníka, Klimeše a Jarůška. V jednání zůstává příchod Miroslava Grosse z Ostrova a Jakuba Poprika ze Zbrojovky.

Utkání začalo svižně. V 5. min. pronikl hostující Zajíček do vápna Blanska, kde jej ještě dokázal od míče odstavit Zich, situace nakonec skončila kuriózně odkopem Švancary do hostujícího hráče, od něhož míč putoval do autu. Blanenští se do zakončení dostali vzápětí, kdy po Šípově pasu pálil Nečas, střelu hostující obrana zblokovala na roh. V 10. min. pálil na blanenskou branku Preč, Pokoj obětavě zblokoval střelu na roh. Po něm hosté zakončili hlavičkou těsně vedle Švancarovy svatyně. Na druhé straně vybídl Bezděk k ohrožení boskovické branky Nečase, střela blanenského záložníka byla zblokována na roh.

Krátce na to hřiště opustili s nakopnutým kotníkem Kamil Janíček a také Jan Nečas, kterého trápil stehenní sval. Po hluché pasáži hry se zajiskřilo v hostujícím vápně ve 36. minutě. Němec uličkou přihrál rozběhnutému Šípovi, blanenský kapitán těsně minul pravou tyč.

Chvíli poté vyběhl Švéda proti míči za obranu, k němu se však jako první dostal Michal Beneš, který sice brankáře Boskovic přeloboval, následně však před dotírajícím Grossem míč na roh uklidil jeden z obránců. Poločas uzavřela akce Němce, po níž následovala přihrávka na Grosse. Lob blanenského útočníka vytáhl Švéda konečky prstů na břevno.

Ani po změně stran se našemu mužstvu nepodařilo proti dobře bránícímu soupeři nic vymyslet. Střelu Šípa ze 60. min. brankář pokryl, o čtyři minuty později si strážce hostující branky poradil s trestným kopem Němce. Stejný hráč našel za dvě minuty ve vápně Beneše, jehož hlavičce scházela větší razance.

V 75. min. Němec pasem do křídla oslovil Hájka, jeho centr z pravé strany před číhajícím Pernicou odvrátil obránce Boskovic na roh. V 84. minutě měli Blanenští poslední možnost skórovat. Za obranou se ocitl Beneš, jehož následný lob branku minul. V závěru se ještě blýsknul brankář Blanska Sehnal, který zlikvidoval trestný kop navrátilce z Rakouska Lukáše Martínka.