2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - V posledním přípravném utkání před nadcházející sezónou 2018/2019 si blanenští fotbalisté výrazně zastříleli. Na hřišti v Olomučanech po většinu utkání drželi míč na svých kopačkách a vytvořili si spoustu vyložených šancí, ze kterých většinu proměnili. Se Spartou Brno si poradili vysoko 9:1.

přátelské utkání , 24. července 2018, FK Blansko - FC Sparta Brno

9:1

FC Sparta Brno

Poločas: 5:0
Branky: 11., 41. a 56. Urbančok, 55., 65. a 77. Chloupek, 22. Tulaydan, 29. Šplíchal, 38. Sedlo - hosté v 58. minutě
Rozhodčí: Nejezchleb - Prokop, Stloukal

Za horkého červencového večera nastoupili blanenští fotbalisté na hřišti v Olomučanech ke svému závěrečnému přátelskému utkání tohoto léta. Soupeřem jim byla Sparta Brno, která působí v krajském přeboru Jihomoravského kraje.

Hned zkraje utkání se hosté dostali z rychlého náběhu do nebezpečného prostoru před gólmana Doležala, nicméně pozorná obranu tuto situaci uhasila. Poté už se Blanenští začali pozvolna dostávat do rychlé a hlavně přesné kombinace, díky níž si vytvářeli velmi dobré střelecké pozice. V 11. minutě utkání padl první gól, kdy se prosadil Urbančok – 1:0. Postupně začaly přibývat další střelecké pokusy, ale bohužel postrádaly přesnost. V 19. minutě se k ojedinělé akci probojovali hosté, kdy po centru z levé strany nebezpečně hlavičkoval jeden z útočníku těsně vedle tyče Doležalovy branky. O tři minutky později vybídl Traore Urbančoka, ten vyslal parádní přihrávku na Tulaydana, který skvěle zakončil do protipohybu brankáře – 2:0. 29. minuta přinesla další gólovou radost pro domácí barvy. U jejího zrodu byl znovu mrštný Urbančok, který utekl po pravé straně několika hráčům a vyslal přízemní centr do pokutového území. Na něj si naběhl Šplíchal a pohotově zakončil – 3:0. Za 10 minut nato po patičce Traoreho na Urbančoka a následné přihrávce skóroval Sedlo – 4:0. Ve 41. minutě dorazil nekoncentrovanou obranu hostů pátým gólem Urbančok, jenž využil šťastného obrazu od břevna, které předtím orazítkoval Bednář – 5:0. V záveru poločasu vynikl také gólman Doležal, když dokázal zlikvidovat pokutový kop.

Do druhého poločasu vstoupili Blanenští s několika změnami v sestavě. Na hřiště se dostali Chloupek, Minx, Buchta, Imramovský, Dvořák a Sejkora. První jmenovaný se blýskl už v 55. minutě nádhernou střelou ze třiceti metrů, která po odrazu od břevna zapadla za gólmana Růžičku – 6:0. Chloupek byl nesmírně aktivní i o minutu později, kdy byl znovu blízko vstřelení další branky. Po zákroku Růžičky se dostal k odraženému míči a vybídl Urbančoka, jenž se hlavou nemýlil – 7:0. 58. minuta přinesla radost také brněnské Spartě které se podařilo využít závaru před Doležalem ke vstřelení první branky v utkání – 7:1.

Blanenští však nepolevovali. Solidní šance se v 64. minutě naskytla Dvořákovi, nicméně jeho rána skončila na tyči hostující branky. O minutu později již mohli Blanenští znovu slavit. Sejkora vybídl ze středu pole Chloupka a ten z hranice pokutového území chytře přehodil gólmana – 8:1. Domáci pozvolna kontrolovali průběh utkání. Poslední gól Blanenští vstřelili v 77. minutě. Dvořák vybídl Bednáře, který z levé strany vyslal centr do pokutového území, čehož využil ke zkompletování poločasového hattricku Chloupek – 9:1.

Blansko tak uzavřelo letní přípravu čtvrtým vítězstvím a zůstává stále stoprocentní. Navázat na tyto výsledky budou chtít svěřenci trenéra Koloucha v sobotu 28. července, kdy se v rámci předkola MOL Cupu utkají s třetiligovou Líšní. Utkání bude sehráno v 17 hodin na stadionu na Údolní. Všichni příznivci blanenského fotbalu jsou srdečně zváni.