23.03.2013  |  Boris Hasa

Místo derby vítězství nad kombinovanou Líšní

B r n o / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko sehráli místo odloženého derby s Boskovicemi přátelské utkání s Líšní, která nastoupila v kombinované sestavě. Svěřenci kouče Hajského zvítězili po dvou brankách Ladislava Hansla a jedné Tomáše Jarůška 3:2.

přát., UT SK Líšeň, sobota 23.3.2013, 10:30
2SK Líšeň
Sestava: Juran - Gromský, Maška, Bubeníček, Buchta - Sedláček, Zouhar, Pokorný, Nečas - Jarůšek, Hansl
Trenér: Jiří Hajský
Branky: 34. Šudoma, 86. Walla - 17. a 57. Hansl, 25. Jarůšek
Rozhodčí: Denev

Utkání začalo aktivněji Blansko. Již ve 3. min. musel domácí brankář zasahovat proti štiplavé střele Zouhara. Po čtvrhodině se Blanenským podařilo útočnou snahu korunovat vedoucí brankou. Dlouhý výkop Jurana brankář Líšně podcenil, čehož využil Ladislav Hansl a díky svému důrazu poslal míč do opuštěné branky - 0:1.

Ve 25. min. po pohledné kombinaci Sedláčka a Gromského druhý jmenovaný odcentroval do vápna, Zouhar následně prošel přes dva protihráče a jeho skvostnou přihrávku uklidil do prázdné branky Tomáš Jarůšek - 0:2.

Poté Blansko přenechalo iniciativu soupeři, který nejprve ohrozil Jurana střelou ze střední vzdálenosti. Deset minut před koncem poločasu pak potěšil oko fotbalového diváka Šudoma, jehož umě zahraný trestný kop se od břevna odrazil za čáru - 1:2.

Po změně stran se Blansku podařilo vedení opět navýšit, když v 57. min. Gromského centr napálil z voleje do branky Ladislav Hansl - 1:3.

Poté se zápas proměnil ve festival neproměněných šancí Blanenských, kteří nejméně 5 krát pohrdli možností své vedení navýšit. Soupeř toto zaváhaní potrestal z brejku v 86. min. zásluhou Wally - 2:3.