2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - První ztrátu na domácím hřišti "prožili" svěřenci trenéra Zbořila v utkání se Starou Říší. Třetí celek Moravskoslezské divize D se rychlou brankou v úvodu utkání dostal do vedení, což mu vydrželo až do 32. minuty, kdy za domácí snižoval Tulaydan. Kromě dvou branek viděli domácí fanoušci také dvě červené karty, jedna z nich byla pro kapitána Davida Bednáře.

19. kolo , 6. dubna 2019, FK Blansko - FSC Stará Říše

1:1

FSC Stará Říše

Poločas: 1:1
Branky: 32. Tulaydan – 5. Plichta
Osobní tresty: ŽK: 56. Paděra - 93. Jícha ČK: 90. Bednář (po dvou žlutých) - 78. Heide (po dvou žlutých)
Doba hry: 45+0, 45+4
Počet diváků: 498
Rozhodčí: Boček – Fabeš, Mayer
Delegát: Beneš

Doležal – Sedlo, Huška, Jakubov (46. Traore), Minx – Buchta, Paděra – Urbančok(67. Přerovský), Bednář (C), Štrombach – Tulaydan (46. Ordoš)
Náhradníci: Záleský – Traore, Ordoš, Chloupek, Přerovský, Feik
Trenér: Zbyněk Zbořil
Vedoucí: Petr Dvořák

Jícha (C) – Hekerle, Príborský, Heide, Severa, Kvych, Plichta, Zaichek, Cipruš, Tyshchuk, Nehyba
Náhradníci: Jeřábek – Cejpek, Vacek, Smejkal, Šmíd
Trenér: Vojtěch Dvořák
Vedoucí: Miroslav Nedvěd

Hned od začátku utkání bylo patrné, že hráči Staré Říše nepřijeli do Blanska pouze s defenzivními plány. Už v 5. minutě zaskočil domácí obranu nikým nepokrytý Plichta, který dokonale zužitkoval centru Nehyby - 0:1. Zanedlouho se objevil v další nadějné střelecké pozici Heide, ale obětavý Huška jeho ránu zblokoval. Ve 12. minutě poprvé pálil za domácí Urbančok. Jeho dělovka z 20 metrů však skončila těsně nad brankou gólmana Jíchy. Sám před brankou se ocitl ve 20. minutě Tulaydan, ale k míči se po pohotovém odstavení od obránce nedostal. O dvě minuty později se po kombinaci mezi Sedlem a Urbančokem dostal k hlavičce v dobré pozici Štrombach. Jeho pokus si však Jícha dobře pohlídal. Ve 26. minutě se chopil přímého kopu hostující Nehyba a skvělou střelou donutil brankáře Doležala k těžšímu zákroku. Tím byl účet šancí Staré Říše do konce poločasu vyčerpán. Domácí se začali tlačit do blízkosti brankáře Jíchy a i díky přesnější kombinaci se jim nabízeli solidní střelecké pozice. Jednu takovou měl ve 30. minutě Štrombach, nicméně k vlastní smůle mířil doprostřed branky do rukou brankáře. O dvě minuty později už však Blanenští mohli slavit, když míč do sítě z blízkosti dorazil Tulaydan – 1:1. Poslední větší šanci měl na sklonku první půle Huška. Jeho hlavička nicméně Jíchu nevystrašila.

Během poločasové přestávky se rozhodl trenér Zbořil pozměnit sestavu a poslal do hry dvě ofenzivní želízka – Michala Ordoše a Mohameda Traoreho. Hned zkraje druhé půle se druhý zmiňovaný dostal do slušné příležitosti po Bednářově přihrávce, ale šanci nevyužil. Tvrdou ránu Sedla schytal ve 49. minutě gólman Jícha přímo do obličeje, nicméně se velmi rychle oklepal a mohlo se pokračovat ve hře. 53. minuta přinesla další nebezpečnou ránu hostujícího Nehyby. Ta však nemířila mezi tři tyče. Na hřišti se začalo přitvrzovat v osobních soubojích a po chybách v kombinační hře se přelévala hra z jedné poloviny na druhou. Dvou výrazných chyb se dopustil v 62. a 65. minutě Huška, když pokaždé nabídl hostům míč do rychlého brejku. Ti ale ani jednu nabídnutou příležitost nedokázali využít. V 78. minutě viděli diváci na Údolní první vyloučení, hřiště musel po dvou žlutých a následné červené kartě opustit hostující Petr Heide. Po následném přímém kopu Štrombacha se naskytla obrovská příležitost Sedlovi, jehož razantní hlavička jen těsně minula Jíchovu bránu. Blanenští hráči se vrhli do závěrečného náporu. V 86. minutě orazítkoval břevno z 20 metrů aktivní Štrombach, o minutu později pálil pouze do boční sítě Traore. V závěru utkání musel po druhé žluté kartě opustit hřiště také domácí kapitán David Bednář, který bude mužstvu chybět v Tasovicích.

První domácí ztráta bodů po remíze 1:1 sice znamená snížení blanenského náskoku v tabulce Moravskoslezské divize D, nicméně polovinu z těch nejtěžších soupeřů mají za sebou a náskok v tabulce činí příznivých 11 bodů. Zmiňované utkání v Tasovicích bude sehráno v neděli 14. dubna se začátkem v 15:30 hod.