2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B o s k o v i c e - Pět branek a dvě penalty na každé straně nabídlo divákům okresní derby Boskovice - Blansko. O konečné podobě výsledku rozhodl v 90. minutě svoji druhou brankou v utkání Martin Sehnal, když potrestal domácí za hraní rukou ve vápně. (FOTO: Bohumil Hlaváček)

Ofsajdy: 1:2
ŽK: 80. Doležel, 85. Preč, 90. Dostál - 24. Šíp, 68. Bezděk, 77. Zich, 81. Starý, 84. Klimeš
Diváků: 320
Rozhodčí: Talpa - Kučerík, Vostrejž
Delegát: Blažek

Gruber - Horák Jan, Martínek (C), Kocůrek, Vykoukal (46. Doležel) - Preč, Horák Jakub, Dostál, Žilka (68. Odehnal), Matula - Vorlický
Náhradníci: Doležel, Sedlák, Odehnal, Stejskal, Kronek
Trenér: Radim Weisser

Švancara - Bezděk, Klimeš (C), Zich, Šíp - Starý, Janíček K. (69. Pernica), Pokoj, Beneš - Nečas - Sehnal
Náhradníci: Juran, Matuška, Jarůšek, Pernica
Trenér: Roman Šindelka

Domácí Formani chtěli v derby ukončit čtyřzápasovou sérii bez vítězství. Naposledy se svěřenci trenéra Weissera radovali z plného bodového zisku 1. listopadu po domácí výhře 3:1 nad Rosicemi. V jejich snažení jim vydatně pomáhal zkušený Jiří Vorlický, který nastoupil po svalovém zranění poprvé v tomto roce k mistrovskému utkání. Z kabiny našeho mužstva zněl naposledy vítězný pokřik 17. října po domácí výhře nad Napajedly v poměru 4:0. Tyto indície tak dávaly tušit, že diváci by se nudit nemuseli.

Vstup do utkání se Blanenským povedl na jedničku. Již ve druhé minutě měl brankář Gruber plné ruce práce z trestným kopem Janíčka, který vyrazil na roh. Šíp bravurně zakroutil míč na hlavu dlouhána Pokoje a ten mířil přesně ke vzdálenější tyči - 0:1. Než se Boskovice z tohoto šoku oklepaly, mohlo to být o branky dvě. V 7. min. totiž Šíp našel centrem na zadní tyči naskakujícího Sehnala, Gruber však předvedl své umění, když míč vytáhl na roh. Opět se na scénu dostalo pravidlo nedáš - dostaneš. O čtyři minuty později Preč vybídl přetaženým centrem na levé straně k průniku do vápna Matulu, jehož na hranici velkého čtverce skolil Starý a verdikt rozhodčího byl nekompromisní - penalta. Tu faulovaný Matula střelou k pravé tyči proměnil a posunul stav utkání na 1:1. Boskovice poté zahrozily po standardní situaci Preče, hlavička Jakuba Horáka skončila těsně nad břevnem. Na druhé straně vytloukl po úniku bloky domácích obrany Starý, následný rohový kop zakončil Zich v nadějné pozici slabou střelou. Udeřilo až z celkem nenápadné situace za dvě minuty. Bezděk centrem z vlastní poloviny našel za vydatného přispění boskovických stoperů číhajícího Sehnala, jehož nemastná neslaná střela doklopýtala k pravé tyči - 1:2. Domácí se snažili o rychlou odpověď, táhlou střelu Matuly Švancara vyrazil na roh. V 26. min. se Starý jako lasička prodral po pravé straně až do vápna, kde jeho střelu tečoval obránce, padající list skončil těsně vedle. Do konce poločasu pak diváky zaujaly tři situace. Nejprve v 35. min. Janíčkův trestný kop ze 40 metrů prosvištěl kolem pravé tyče. Na druhé straně napálil odražený míč levačkou Matula, tentokrát jeho střela olízla boční síť. Následně musel po zaváhání Klimeše zpacifikovat Vorlického Zich, který střelu domácího útočníka zblokoval.

Po změně stran se do hry obou týmů vkradla nervozita, z níž vyplývala řada chyb v rozehrávce. V 50. min. trestný kop Janíčka odvrátila boskovická obrana na roh. Ten zakončoval hlavičkou Beneš, pozorní domácí míč z nebezpečného prostoru malého vápna včas odkopli. Na druhé straně po nepřesné přihrávce blízko vápna střílel Žilka, Švancara byl připraven. Hodně zloby v řadách Blanenských pak vyvolala situace z 54. minuty, kdy byl po individuální akci ve vápně sražen Nečas, rozhodčí však kupodivu všech penaltu neodpískal. Pro naše mužstvo měla tato situace fatální následky. V 63. min. do nekoncentrované obrany poslal zprava centr Preč a Vorlický rybičkou mezi dvěma zkoprnělými stopery Blanska vyrovnal - 2:2. Utkání nabralo na dramatičnosti. O deset minut později se za obranou zjevil Vorlický, Švancara však proti němu včas vyběhl, míč do domácího útočníka nastřelil a ten následně skončil v autu. V 84. min. hlavičkoval po standardní situaci kapitán Boskovic Martínek, Švancara s vypětím všech sil míč konečky prstů vytěsnil nad břevno. V samotném závěru vydatně podpořil útok Blanska také obránce Zich, který nejprve vybojoval rohový kop. Z něho však ještě nezapršelo. Až v 90. min. Šíp po devátém rohu v utkání našel naskakujícího Zicha, Gruber míč vyrazil k hlavě Pernici a následně domácí zahráli rukou. Rozhodčí nařídil pokutový kop. Míč si postavil Martin Sehnal a střelou k pravé tyči zařídil import tří bodů do Blanska - 2:3.

V anketě hráč kola na úvodní straně můžete hlasovat pro tři nejlepší hráče.