2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

B l a n s k o - Fotbalisté FK APOS Blansko remizovali v posledním derby letošního kalendářního roku s Ráječkem 1:1. Hosté šli do vedení zásluhou vydařené individuální akce Jana Sehnala, remízu pro Blansko zachránil úspěšně proměněnou penaltou Radim Bubeníček.

Ofsajdy: 1:5
ŽK: 7. M. Sehnal, 53. Janíček, 56. Kolář - 15. Koutný, 62. J. Sehnal, 72. Bartoš
Diváků: 286
Rozhodčí: Hytych - Krchňák, L. Jelínek
Delegát: Jindra

Juran - Bubeníček (C), Martinec, Šplíchal, Beneš - Janíček, Kolář (74. Sedláček) - Doležel, Zouhar (85. Pernica), Hájek - M. Sehnal
Náhradníci: Pernica, Kugler, Sedláček, Bednář

Kučera - Kopecký (90. Žilka), Maška (C), Bartoš, Koutný - Jarůšek (46. Štrajt), V. Sehnal, Kupský, Starý (85. Badura) - Tenora, J. Sehnal
Náhradníci: Sígl, Štrajt, Žilka, Badura, Rettegy
Trenér: Lubomír Zapletal

Blansko se s Ráječkem střetlo v mistrovském utkání po čtyřech a půl letech. Poslední vzájemné měření sil 28. dubna 2007 na Údolní skončilo vítězstvím Blanska 3:0. Na hostech bylo vidět, že do utkání nastoupili patřičně nabuzeni.

Již v 5. min. měl plné ruce práce brankář David Juran, který zasahoval proti nepříjemné střele Jana Sehnala. Stejní hráči hráli hlavní roli také při situaci o šest minut později, když Juran ve snaze rozehrát malou domů minul míč, naštěstí stačil strážce blanenské branky před dotírajícím J. Sehnalem nebezpečí uhasit.

Domácí odpověděli tři minuty na to, když po centru Doležela vyrazil brankář Kučera střelu Hájka, dorážející Zouhar mířil nad. V 16. min. si brankář Ráječka poradil se zakončením Doležela. Na opačné straně byl ve 27. min. v permanenci Juran, když ho po přihrávce J. Sehnala protáhl svoji střelou Tenora.

Největší šance prvního poločasu se narodila ve 33. min. po bratrské spolupráci Jana a Víta Sehnala v dresu Ráječka. Starší Jan vysunul svého mladšího sourozence ke zteči blanenské branky, Juran ale včas vyběhl a se střelou z bezprostřední blízkosti si poradil. V 41. min. byl podobně úspěšný i jeho protějšek Kučera, který kryl technickou střelu Janíčka a následnou dorážku Zouhara.

Po změně stran zahrozili opět jako první hosté. Nejprve v 54. min. zakončoval z těžké pozice Koutný, o dvě minuty později se pak nenápadný centr Starého z ostrého úhlu snesl na břevno domácí svatyně.

Skóre otevřel v 59. min. po individuálním průniku Jan Sehnal, který si pohrál s blanenskou obranou a nedal Juranovi šanci - 0:1. O odpověď se v 62. min. snažil Janíček, který z nadějné pozice přestřelil. Na druhé straně se v 64. min. mezi tři tyče netrefil po pobídce J. Sehnala Štrajt.

Blansko se vyrovnání dočkalo nedlouho poté. V 65. min. odpískal rozhodčí Bartošovi hraní rukou ve vápně a nařízenou penaltu přetavil v první branku v blanenském dresu kapitán Radim Bubeníček - 1:1.

A pro hosty mohlo být hůř. V 70. min. Kučera s námahou vyrazil střelu Hájka. Po hlavičce stejného hráče o minutu později pak zastoupil brankáře Ráječka na brankové čáře jeho spoluhráč Štrajt. Domácí Hájek byl při chuti také v 73. min., ale ani nadvakrát se mu ležícího Kučeru nepodařilo překonat. A když se ani v 77. min. nepodařilo J. Sehnalovi zužitkovat přihrávku Starého, skončilo utkání spravedlivou dělbou bodů.

V anketě Hráč kola můžete hlasovat pro tři nejlepší blanenské hráče.