B l a n s k o - Rezerva FK Blansko si připsala druhou domácí výhru v sezóně. V rámci 22. kola 1.B třídy, skupiny A zdolali svěřenci trenéra Študenta brněnské Řečkovice 4:0 a stále mohou pomýšlet na záchranu.

22. kolo , 18. května 2014, FK Blansko B - SK Řečkovice

FK Blansko B

SK Řečkovice

Branky: 26. P. Beneš, 58. Jarůšek, 72. Pokorný, 90. Horáček

Proti Rečkovicím se do sestavy po zranění vrátili Jarůšek a Pokoj a oba dva byli nebezpeční na hrotu útoku. Pokoj míče od záložníků dobře pokrýval a připravoval příležitosti pro spoluhráče. Z A týmu tentokrát vypomohli Pokorný, Horáček a Buchta.

Měli jsme nepatrnou převahu, kluzký terén někdy však komplikoval dobře rozehrané situace, které dobře rozehrával ze středu pole Horáček. Přesto se do šance dostal dvakrát Jarůšek, ale neměl patřičné štěstí v zakončení. Až ve 26. min. Jarůšek poslal z pravé strany centr do pokutového území, kam si naběhl PETR BENEŠ a tvrdou střelou otevřel skóre - 1:0.

Hra byla poté do poločasu trošku neurovnaná a nepřesná z obou stran, ale do šance jsme soupeře nepustili.

Po změně stran jsme zlepšili pohyb, zpřesnili přihrávky a k vidění byly pohledné akce. V 58 min. zatáhl z pravé strany míč TOMÁŠ JARŮŠEK a přízemní střelou zvýšil na 2:0. Soupeř občas zahrozil delšími nakopnutými míči, ale naše obrana pracovala velmi dobře bez chyb. Další povedená akce se zrodila v 72. min., kdy Pokoj uvolnil dobře naběhnutého MARTINA POKORNÉHO, který si zaseknutím poradil s obráncem a přehodil brankáře - 3:0.

V tuto dobu jsme měli hru pod kontrolou a mohli přidat další branky. Především Pokoj přehazoval brankáře a Jarůšek trefil tyč, velmi aktivní byl také Zavoral. Poslední minuta utkání přinesla opět hezkou akci, kdy z levé strany rychle zatáhl míč P. Beneš po zaseknutí míče našel před velkým vápnem JANA HORÁČKA, který si dobře všiml postavení brankáře a technickou střelou ho přehodil - 4:0.

Další výsledky 22. kola 1.B třídy, skupiny A:

Švábenice - Lipovec 2:3 (1:3), Medlánky - Rousínov B 1:0 (0:0), Rájec-Jestřebí - Tišnov 4:0 (1:0), Doubravice nad Svitavou - Čebín 0:1 (0:1), Letonice - Podolí 1:1 (1:1), Bohdalice - Svratka Brno odloženo