2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Vítězstvím 6:0 ve prospěch hostů skončilo přátelské utkání fotbalistů FK APOS Blansko s prvoligovou Zbrojovkou Brno. V dobrém světle se trenéru Veřeřovi předvedlo několik mladých hráčů.

Diváků: 350

1. poločas: Švancara - Hájek, Zich, Pokoj, Bubeníček - Šíp, Janíček K., Němec, Farník - Bednář - Pernica

2. poločas: Sehnal - Hájek, Zich, Pokoj, Bubeníček - Šíp, Bezděk, Němec (74. Pernica), Farník - Nečas - Gross
Trenér: Pavel Helán

1. poločas: Bureš - Matyska, Jílek, Hudec, Hamouz - Přerovský, Křeček, Polách, Střeštík - Hodek, Štourač

2. poločas: Bureš - Kršák, Jílek, Nagy, Dřížďal - Michálek, Simerský, Jukl, Michna - Hodek, Kunc
Trenér: Karel Večeřa

Hostující trenér Karel Večeřa dal v v Blansku vedle stabilních členů A týmu příležitost i několika nadějným mladíkům
z dorostu. Volno dostali například Trousil, Dostálek, Došek, Rýdel, Husár či Kalabiška. Blansko nastoupilo téměř kompletní, vinou pracovních povinností se bohužel utkání nemohl zúčastnit útočník Jan Karásek, který je spolu s kapitánem Bednářem nejlepším střelcem a zároveň nejproduktivnějším hráčem.

Po společném focení následoval slavnostní výkop, který provedl Ing. Jiří Crha, kandidát na post starosty města Blanska a předseda představenstva Zbrojovky Brno a zároveň blanenský rodák Karel Jarůšek, který kandiduje do senátu.

Blansko začalo utkání sympaticky. V 8. min. zastavila obrana Zbrojovky nedovoleně Bednáře, jehož následný trestný kop Bureš pokryl. Poté se po akci Bednáře a Farníka ke střele dostal Kamil Janíček, střela z 20 metrů letěla nad. Brňané hned svoji první kloudnou útočnou akci přetavili ve vedoucí branku. Hudec pasem do křídla našel naběhnutého Hamouze, ten ideálně nacentroval míč na Tomáš Polácha, který ho uklidil do blanenské branky - 0:1. Poté se mohl třikrát během pěti minut prosadit slovenský útočník v barvách Zbrojovky Andrej Hodek. Nejprve v 15. min. mířil těsně vedle pravé tyče, v 18. min. si po střele Štourače ve 100% šanci vedl naprosto identicky a do třetice ve 20. min. po přihrávce Střeštíka opět ve výhodné pozici branku Blanska minul.

Ve 23. min. zkoušel štěstí ze střední vzdálenosti Střeštík, brankář Švancara ale zasahovat nemusel. Lépe mířil ve 27. min. mladíček Matyska, jehož střela orazítkovala pravou tyč. Blansko se z tlaku Brna vymanilo zásluhou akcí rychlonohého Bednáře. Ten ve 29. min. vyškolil Hudce, na jeho centr si však ve vápně nikdo z jeho spoluhráčů nedokázal ideálně naběhnout.

Na druhé straně vyrazil střelu Hamouze z bezprostřední blízkosti Švancara na roh. Ve 35. min. další zdařilou akci předvedl kapitán Blanska Bednář, na jeho centr jen těsně nedosáhl Pernica. Ve 37. min. byl na levé straně faulován Bubeníček, po standardce Němce pálil dvakrát z voleje Farník, obrana Brna však ani jeden míč k Burešovi nepropustila. Ve 42. min. zastavil pět metrů před vápnem Hudec nedovoleně Bednáře, trestný kop Němce z nadějné pozice Bureš v klidu pokryl. Ve 44. min. odskočilo Brno na rozdíl dvou branek, když se po přihrávce Střeštíka podruhé v zápase prosadil Tomáš Polách - 0:2.

Do druhého poločasu měla Zbrojovka raketový nástup. Neuběhla ani minuta a po trefě Andreje Hodka už to bylo 0:3. Definitivní podobu výsledku dali Brňané v závěrečné dvacetiminutovce. Na jejím začátku zakončil neomylně do černého po standardní situaci Lukáš Michna - 0:4. Stejný hráč pak v 83. min zvyšoval už na 0:5, kdy se jeho povedená střela odrazila od břevna za čáru. Výhru Brna v 86. min. završil dorostenec Dominik Simerský, který doklepl do sítě míč vyražený brankářem Sehnalem - 0:6.

Přátelské utkání tedy jistě svůj účel splnilo. Uvidíme, jaký tento výsledek bude mít na obě mužstva vliv. Blanenští již tuto sobotu hostí na domácím hřišti od 15:00 Vrchovinu, Zbrojovku čeká další ligové utkání až po reprezentační přestávce
v neděli 17. října, kdy se představí na půdě suverénního lídra Viktorie Plzeň.