2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Ve třetím přátelském utkání v rámci letní přípravy prohráli fotbalisté FK APOS Blansko s nováčkem divize Bohunicemi 0:3. Soupeř se dostal do dvoubrankového vedení v prvním poločase, které po změně stran dokázal navýšit po rohovém kopu, Blansku se naopak ani jednu šanci z mnoha vyložených proměnit nepodařilo.

Rozhodčí: Hlubinka - Flek, Hřebíček

V utkání proti nováčkovi divize zkoušel trenér Kugler dva staronové hráče, záložníka Michala Šenka, který byl v kádru Blanska v sezóně 2007/2008, nyní je hráčem Kotvrdovic a obránce Luďka Kuglera. Ten za Blansko odehrál několik utkání v MSFL. Do branky se pak v prvním poločase postavil Jindřich Bednář, kmenový hráč Letovic, který je v Blansku na testech.

Blansko začalo utkání aktivně, přízemními kombinacemi se dokázalo dostávat před pokutové území soupeře, kde však hráčům chyběl větší důraz. Bohunice naopak dokázaly hned z první vážnější akce v 11. min. udeřit. Kulička využil okénka v blanenské obraně a po samostatném úniku překonal bezmocného Bednáře - 0:1.

Výbornou akci, po které mohlo následovat vyrovnání předvedl po necelé půlhodině hry Šplíchal, který byl ve vápně stažen, rozhodčí k nelibosti domácí lavičky odpískal domácímu záložníkovi útočný faul. Bohunice tak ve 31. min. své vedení navýšily, když se za obranou zjevil osamocený kanonýr Bombizc, který se v podobných situacích dokáže orientovat - 0:2. O tři minuty později navíc jeho spoluhráč Jindřich Beneš trefil boční síť blanenské branky.

Blansko mohlo ještě do přestávky stav zkorigovat. Nejprve po zaváhání hostujícího obránce nepropasírovali do branky míč Jelínek se Sedláčkem. O minutu později pak Pokoj vybídl nabíhajícího Šenka, který poslal přízemní centr na Doležela, jehož střela ve vápně těsně minula pravou tyč. Minutu před odchodem do kabin oplatil Doležel Šenkovi stejnou mincí, druhý jmenovaný však proti výbornému Gruberovi, který na jaře pomohl Rosicím k postupu do MSFL, neuspěl.

Po přestávce se Bohunice brzy dočkaly navýšení vedení. Na rohový kop si v malém vápně vyskočil vytáhlý stoper Píšek, který potřetí napnul síť blanenské branky - 0:3. Blansko se čestného úspěchu až do konce utkání nedočkalo. Dvě minuty po třetí brance hostů Matuška zklepl dlouhý výkop Švancary k Šenkovi, jehož střelu brankář Bohunic vyrazil na roh. V 63. min. pak centru Matušky na naskakujícího Pernicu chyběly centimetry. Největší šanci pak v 66. min. po chybě obrany neproměnil Pernica, kterého brankář Bohunic vychytal.

Blansko čekají další dva přípravné zápasy o nadcházejícím víkendu. V sobotu od 17:30 sehraje přátelské utkání v Mohelnici s tamním účastníkem divize, skupiny E. V neděli od 10:30 pak na stadionu na Mlýnské přivítají svěřenci Michala Kuglera prvoligový dorost Zbrojovky Brno.