2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - Takhle se bojuje o divizní body. V poslední čtvrthodině zápasu s Velkým Meziříčím předvedli fotbalisté Blanska, že se umí porvat o výsledek. Vyrovnávací branku Nečase z nastavení neunesl trenér hostů a rozhodčí ho poslali uklidnit se na tribunu.

14. kolo , 9. listopadu 2013, FK Blansko - FC Velké Meziříčí

2:2

FC Velké Meziříčí

Branky: 75. Trtílek, 90+2. Nečas - 27. J. Caha, 60. vlastní (Daněk)
ŽK: 78. T. Zouhar - 23. Ráček, 30. Krejčí, 78. Simr, 88. Vyskočil
Diváků: 173
Rozhodčí: Záloha - Boček, Šafrán
Delegát: Matyáš

Juran - Gromský, Daněk, Maška (C), Buchta (61. Vágner) - T. Zouhar, Presl (60. Nečas), Horáček (60. M. Pokorný), Pospíšil - Trtílek, Hansl
Náhradníci: Müller, Nečas, Vágner, Michálek, Hepp, M. Pokorný, Macháč
Trenér: Jiří Hajský

Invald - Z. Mucha, Krejčí, Šimáček (8. P. Pokorný), Bouček - J. Caha (89. Beran), Ráček, Souček (C), Vyskočil (90. Štefka) - Lad. Němec - Simr
Náhradníci: P. Pokorný, Beran, Štefka, Řeháček
Trenér: Libor Smejkal st.

„Jsme zklamaní, chtěli jsme vyhrát a i průběh zápasu tomu nasvědčoval," konstatoval smutně po závěrečném hvizdu gólman hostů Roman Invald.

Do Blanska přijel tým s druhou nejlepší bilancí na venkovních hřištích a s nejlepším divizním střelcem Pavlem Simrem. Bývalý ligový kanonýr se na podzim trefil desetkrát. A zlobil i v Blansku. Jenže proti němu stál David Juran.

Domácí začali dobře, ale Meziříčí od začátku ukazovalo, že v popředí divizní tabulky není náhodou. A ve 27. minutě otevřel skóre hostující Caha. Blanenští po brance polevili a nechali soupeře, aby převzal iniciativu. To jim vydrželo i po přestávce, kdy zmatky v obraně zakončil vlastní gól Daňka. „Po našich chybách jsme soupeři věnovali dvě branky. A po každé z nich jsme odpadli a nechali hrát hosty," zlobil se kouč Blanska Jiří Hajský.

Po hodině hry tak diváci na hřišti viděli herní převahu hostů, kteří vedli o dvě branky, a nic nenasvědčovalo tomu, že by Blansko našlo sílu na obrat. Hanslova hlavička do břevna jen dokumentovala marnou snahu domácích. V 73. minutě se navíc řítil na Jurana sám Simr, jenže domácí gólman dobře vyběhl a i napodruhé kanonýra vychytal.

A pak to přišlo. Nečas přihrál Trtílkovi a ten překonal hlavou brankáře Invalda. „Nechali jsme spadnout míč na zem, nedohodli jsme se a domácí skórovali. Od té doby byli lepší," připustil gólman hostů.

Blansko ožilo, hráči přidali a zatlačili Meziříčí na jeho polovině. Série standardních situací ale k brance nevedla a minuty na domácí střídačce rychle ubíhaly. Hosté ještě v poslední minutě drobili hru dvěma střídáními a divili se třem minutám nastavení, které rozhodčí nařídil. Blansko ani tolik času nepotřebovalo. Hned v té první se postavil ke standardce Pospíšil, z brány vyběhl do útoku gólman Juran, vybojoval s Vágnerem míč a posunul Nečasovi a ten zajistil Blansku cennou remízu.

To už bylo na trenéra Meziříčí moc a za nevybíravé nadávky směrem k rozhodčím musel opustit střídačku. Na straně domácích bylo naopak veselo, celý realizační tým i s náhradníky bouřlivě slavil šťastnou remízu.

„Vždycky doufám, že to nějak zvrátíme, i když ta naděje byla malá. Branka nás zvedla, začali jsme tlačit a chodit do soubojů důrazněji Začali jsme věřit, že to tam nějak padne. Nakonec můžeme být rádi za bod. Chvílemi nás přehrávali, chvílemi my je, myslím, že je to zasloužená remíza, hlavně za ten konec i začátek jsme si ten bod zasloužili," zhodnotil utkání střelec první blanenské branky Jan Trtílek.

Gólmanu Invaldovi naopak moc do smíchu nebylo. Vychytal šance, přesto ho obrana nechala několikrát na holičkách a nakonec musel skousnout remízu. „Domácí se ke konci snažili nakopávat balóny do vápna a dostat to tam. My jsme si to zavinili sami. Dvakrát jsme šli sami na gólmana, ještě za stavu 2:0 nedáme gól, pak nemůžeme vyhrát," dodal k utkání.

Další výsledky 14. kola Moravskoslezské divize, skupiny D:

Tasovice - Stará Říše 1:1 (0:1), Bystřice nad Pernštejnem - Vyškov 0:2 (0:2), Hodonín - Bystrc 1:1 (0:1), Bohunice - Líšeň 0:3 (0:0), Uherský Brod - Vrchovina 2:0 (1:0), Napajedla - Pelhřimov 0:3 (0:0), Slavoj Polná - Rosice 3:3 (3:1)