2:1

28.04.2024 | 15:00

2

1

Š l a p a n i c e / B l a n s k o - Fotbalisté FK Blansko se pro letošní sezónu rozloučili s krajským pohárem FAČR. V rámci jeho druhého kola remizovali ve Šlapanicích 2:2, domácí však byli úspěšnější v penaltovém rozstřelu, v němž se rozhodlo až v deváté sérii.

2. kolo , 5. září 2012, SK Šlapanice - FK Blansko

SK Šlapanice

3:2

Poločas: 1:2
Branky: 39. a 52. Kahoun, rozhodující penalta Příkrý - 22. Nečas, Trtílek

Čáslavský - Doubrava, Příkrý, Abdul, Pavelka, Petr Šamšula, Mach (83. Machala), Pavel Šamšula, Vlach, Kahoun, Špondr
Náhradníci: Machala, Tesař, Kočí
Trenér: Michal Hanzl

Šmerda - Paděra, J. Cupal, Šplíchal (60. Marák), Vágner - Zavoral, Nečas, Mokrý, Sedláček, Pokorný - Trtílek (46. Majer)
Náhradníci: Marák, Majer, Němec
Trenér: Karel Jarůšek

Realizační tým v čele s trenérem Karlem Jarůškem dal příležitost všem náhradníkům A týmu, šesti hráčům z B týmu, jednomu mladšímu a dvěma starším dorostencům. Všichni měli příležitost se představit novému trenérovi a předvést svůj fotbalový um.

22. minuta: Po výměně míče Nečas – Pokorný, Nečas posílá střelou z hranice velkého vápna k pravé tyči Blansko do vedení - 0:1.

39. minuta: Kapitán domácích Pavel Šamšula dává ideální pas mezi obránce Kahounovi, ten z pravé strany střílí ke vzdálenější tyči - 1:1.

45. minuta: Trtílek zabíhající za obranu dostává od Zavorala pas a vyběhnuvšího brankáře Čáslavského přeloboval - 1:2.

52. minuta: Při souboji o vysoký míč ho dorostenec Vágner podběhl, čímž dostal šanci opět Kahoun a hrnul se k brance. Mladíček, teprve šestnáctiletý gólman Šmerda, souboj o míč s důraznějším útočníkem neustál a míč i přes snahu dobíhajícího Vágnera skončil v síti - 2:2.