01.04.2018  |  Info, Foto: Josef Kratochvíl

Velká Bíteš pokořena brankami Kuldana a Kratochvíla

B l a n s k o - Vítězný začátek jara na domácí půdě mají za sebou muži FK Blansko. Na umělé trávě na Mlýnské porazili svěřenci trenéra Maši Velkou Bíteš 2:0 a vybojovali velmi důležité tři body v boji o záchranu soutěže.

19.kolo, sobota 31.3.2018, 15:30
Sestava: Záleský - Gromský, Šplíchal (K), Bárta, Bokůvka - Petřík, Kratochvíl, Kuldan, Dvořák - Sodomka (79. Chloupek), Trtílek (86. Feik)
Náhradníci: Imramovský, Motyčka, Feik, Závodný, Chloupek, Šmerda, Veselý
Trenér: Martin Maša
0FC Spartak Velká Bíteš
Sestava: Pelán - Daněk, Pergl, Pohl (K), Mrňa, Juříček, Mucha (62. Whittingham), Hibš (73. Strangio), Novotný (54. Halas), Bílek, Chlup
Náhradníci: Halas, Nekuda, Pokorný, Whittingham, Strangio
Trenér: Jiří Míka
Branky: 32. Kuldan, 83. Kratochvíl z pen.
Osobní tresty: ŽK - 75. Trtílek - 75. Halas, 84. Chlup, 90. Pergl
Doba hry: 45+0, 45+0
Počet diváků: 214
Rozhodčí: Řezníček - Svoboda, Heger
Delegát: Gallo

Utkání začalo několika nápory blanenského mužstva směrem k brance, kterou střežil brankář Pelán. Střela Sodomky a ani hlavička Kuldana se v úvodu však neujala. V 7. minutě málem došlo k vlastnímu gólu Velké Bíteše, když jejich obránce nastřelil břevno, a Trtílek následně nedokázal dotlačit míč do branky. Hosté se poprvé objevili před domácím brankářem Záleským v 10. minutě, ale od té doby výrazně diktovali hru domácí. Do střeleckých šancí se dostali Dvořák z voleje (15. minuta), Trtílek či Sodomka (19. minuta), ale buď jejich rány končily vedle, nebo je lapil pozorný Pelán. První nebezpečnější střelu hostů vypálil v 28. minutě Juříček, Záleský ji však bezpečně kryl. 32. minuta byla gólová. Na pěkný centr Kratochvíla z rohového kopu si ideálně naběhl Kuldan a hlavou přesně zakončil - 1:0 . Kromě standardních situací začala přibývat tvrdost hostů v osobních soubojích. Ve 41. minutě se dostal do slibné šance znovu Trtílek. Jeho šanci kryl hraničním zákrokem v pokutovém území Pelán, rozhodčí Řezníček zůstal klidný. V závěru mířil nad branku Záleského hostující kapitán Pohl.

Do druhé půle znovu lépe vstoupili domácí hráči. Ve 48. minutě se položil do voleje Sodomka a orazítkoval tyč. Následnou dorážku Bárty posunul špičkou do branky Kuldan, ale bohužel byl nachytán v ofsajdu. V 55. minutě přestřelil z 10 metrů branku Pelána v další šanci Trtílek. V dalším průběhu druhé půle se hra vyrovnala, přibývalo osobních soubojů a docházelo častěji k nepřesnostem na obou stranách. Napjatou atmosféru rozřešila 83. minuta a nařízená penalta pro blanenský tým. K míči se postavil Kratochvíl a úspěšně zakončil k pravé tyči Pelánovy branky - 2:0 . V 88. minutě došlo ještě ke kuriózní situaci, kdy se po míči rozhodčího rozhodl překonat Záleského bítešský Strangio. Výsledné skóre však už nezměnil.

Blansko tak zvládlo důležitý zápas proti týmu ze spodní poloviny tabulky a momentálně mu patří 12. pozice se ziskem 18. bodů . K dalšímu důležitému utkání zajíždí muži v neděli 8.dubna do Třebíče .

http://yokr.rajce.idnes.cz/FK_BLANSKO_-_FC SPARTAK VELKA BITES/

Trenér Martin Maša:

„První poločas jsme odehráli tak, jak jsme chtěli. Na Bíteš jsem se byl minulý týden podívat, takže jsme věděli, co asi hraje. Víceméně jen dlouhé nakopávané balony na vysokého Pohla. Proto jsme chtěli, aby se tyto souboje odehrávaly už na půlce, což se nám v prvním poločase dařilo. Bohužel jsme nedali šance, mohli jsme vést víc než 1:0."
„Ve druhé půlce jsme se bohužel začali moc stahovat a soupeře jsme pouštěli do hry. Ale pořád jsme tam měli brejkové možnosti, jenže chyběla nám kvalita v předfinální fázi. Ale jsem spokojený, byl to dobrý týmový výkon, ve kterém všichni jednotlivci zápas odjezdili a splnili úkoly tak, jak jsme potřebovali."

Zdroj: Blanenský denik/Zdeněk Vlach

Copyright © 2007-2018 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu