7.kolo, Artézia Cup , 10. března 2013, FK Blansko B - FK Kunštát

3:6

FK Kunštát

Poločas: 2:2
Branky: Vašák st., Matuška, Hanskut - Haničinec 2, Crhák, Španěl, Boček, Preč

V 7. kole Artézia Cupu se střetl Kunštát s Blanskem B. Protivník našeho týmu si v případě výhry mohl zajistit celkové vítězství v tomto turnaji.

Na druhé straně měl trenér Ctibor Malík opět problémy se sestavou, omluvila se čtveřice Freiwald, Juránek, Rajtšlégr a Antal. Do utkání musel naskočit opět Miloš Vašák st., tentokrát odehrál plných 90 minut.

Kunštát vletěl do utkání jako tajfun, již po minutě hry se ujal vedení, kdy zakombinoval Preč s Haničincem a druhý jmenovaný poslal míč neomylně ke vzdálenější tyči - 0:1.

Poté se naše mužstvo svému soupeři vyrovnalo a vyplynula z toho také vyrovnávací branka. Odražený míč se dostal k M. Vašákovi st., který i s mírnou tečí vsítil branku - 1:1.

Několik okamžiků se po výkopu Suchého dostal do samostatného nájezdu Matuška, pokusil se přehodit kunštátského gólmana, ale lob nebyl úspěšný. Běžela zhruba 35. minuta a Blansko se ujalo vedení. Sedláček vybídnul svou přihrávkou k centru Paděry, ten našel na penaltě osamoceného Matušky a tvrdou střelou do horní poloviny branky rozvlnil síť - 2:1.

O dalších pět minut později byl stav opět nerozhodný. Na centr z levé strany si naskočil Crhák a Suchému nedal hlavičkou do proti pohybu šanci - 2:2.

V první půli se udála ještě jedna událost, která bohužel k fotbalu patří. Paděra po hlavičkovém souboji s Prečem špatně došlápnul a poranil si koleno, díky kterému nestihne část jarní sezóny.

Druhou půli tedy Blanenští dohrávali v oslabení, navíc během té první si pochroumal rameno Hanskut, který ovšem i se sebezapřením utkání dohrál, dokonce vstřelil branku na 3:2 a ještě jednu velkou šanci neproměnil.

Od té doby pálili ostrými pouze hráči Kunštátu, ale ještě v 80. minutě byl stav nerozhodný 3:3 a Blanenští drželi tempo s velmi kvalitním soupeřem. Ke konci jim ale došly síly a třikrát během deseti minut inkasovali, jmenovitě se trefil Španěl, Haničinec a poslední, šestou branku, vsítil nádhernou ráno z poza vápna Preč a uzavřel účet utkání na 3:6 ve prospěch svého týmu.