15.04.2013  |  Josef Šmerda

Starší žáci doma rozstříleli Zbrojovku C

B l a n s k o - Starší žáci FK Blansko vstoupili do jarní části krajského přeboru vítězně, když v rámci 13. kola doma svěřenci kouče Michala Šenkeříka zdolali C tým Zbrojovky Brno 7:1.

13.kolo, sobota 13.4.2013, 11:45
Sestava: Holík - Šamalík, Študent, Borek, Feik - Chroust, Šmerda, Moravec, Kadlec - Hongor, D. Zmeko
Náhradníci: Gregor, Šenkeřík, Šustr, Kala, Kakáč
Trenér: Michal Šenkeřík
1FC Zbrojovka Brno C
Branky: D. Zmeko 5, Dyunbold Amarbold, Feik

V úvodním utkání jarní části soutěže přivítali na svém hřišti hráči starších žáků tým Zbrojovky Brno C.

V úvodu utkání se hosté díky pohyby a dobré kombinaci usadili na naší polovině, ale bez vážnějšího ohrožení branky. Naši hráči se postupně dostávali do hry a v rozmezí 10. - 15. minuty po brejcích prakticky rozhodli o výsledku utkání. Dominik Zmeko nejprve svůj první nájezd neproměnil, ale další tři již ano a poslal tak domácí do vedení 3:0. Hosté na to odpověděli opět svoji hrou a v závěru poločasu po zmatcích v obraně i snížili na 3:1.

V úvodu 2. poločasu byli opět aktivnější hosté, ale jejich hra postrádala přesnější zakončení. A tak se své role kata ujal znovu Dominik Zmeko, když opět první nájezd na branku soupeře neproměnil, ale v 50. a 55. minutě ano a zvýšil tak na 5:1.

Utkání se pak již jen dohrávalo. S dalších dvou samostatných úniků ještě hráči Blanska navýšili svůj náskok, když nejprve Hongor v 60. minutě zvýšil na 6:1 a účet utkání uzavřel v 65. minutě po samostatné akci Feik, 7:1.

Výsledek je pro tým hostů možná až příliš krutý, protože byli po většinu zápasu více u míče, ale naši kluci jim dali lekci z produktivity a po zásluze získali 3 body. Doufejme, že si nějaké branky nechali i do dalších utkání.