24.04.2013  |  Josef Šmerda

Starší žáci vyšli v Bystrci bodově i střelecky naprázdno

B r n o / B l a n s k o - Starší žáci v rámci 14. kola krajského přeboru prohráli na hřišti Dosty Bystrc 3:0.

14.kolo, neděle 21.4.2013, 09:00
3FC Dosta Bystrc-Kníničky
Sestava: Holík - Šamalík, Študent, Borek, Kala - Král, Šmerda, Feik, Gregor - Dyunbold, D. Zmeko
Náhradníci: Kadlec, Šenkeřík, Šustr, Kakáč
Trenér: Michal Šenkeřík

K dalšímu utkání zajížděli hráči st. žáků k utkání do Bystrce. Domácí hráči jsou v tabulce těsně za námi a také vzájemná utkání bývali v minulosti hodně vyrovnaná.

V úvodu prvního poločasu začali domácí lépe, ale hráči Blanska je až na střelu z 30 metrů, která skončila na břevně, k ničemu podstatnému nepustili. Postupně tlak domácích narůstal a přišli i šance, které naštěstí domácí neproměnili. V závěru se osmělili také hráči Blanska, ale jejich brejky zůstali bez zakončení.

Od začátku druhého poločasu se hrál vyrovnanější zápas a hosté byli již více nebezpeční. Několik akcí museli domácí zastavit jen za cenu faulů, ale přímé kopy z ideálních pozic nebyly dobře zahrávány. Domácí v této fázi zápasu hrozili hlavně ze standartních situací, kde využívali výškové a fyzické převahy. Nejnebezpečnější akce Blanska přišla v 55. minutě, kdy po faulu na Feika, kopal Študent přímý kop. Jeho střelu brankář domácích jen s obtížemi vyrazil a následně kryl i Šmerdovu dorážku. Prakticky z protiútoku se domácí dostali k naší bráně a následně k rohu, ze kterého se jim po zmatcích v naší obraně a důrazu útočníků podařilo skórovat - 1:0. Po této brance trenéři Blanska provedli střídání a i přes snahu o vyrovnání, to byli naopak zase domácí, kteří nejprve opět po rohu zvýšili na 2:0 a v úplném závěru přidali ještě jednu branku na konečných 3:0.

Výhra domácích je sice zasloužená, ale rozdíl ve skore je možná až krutý. Můžeme jen litovat neproměnění standartních situací a hlavně zbytečných chyb v obraně, na kterých se bohužel podíleli hlavně střídající hráči.

V dalším utkání nás na domácím hřišti čeká tým Tišnova, který je bez bodu na posledním místě a tak zisk tří bodů je skoro povinností.