05.06.2013  |  Josef Šmerda

Starší žáci prohráli na hřišti lídra

Starší žáci prohráli na hřišti lídra

B r n o / B l a n s k o - Ve 20. kole krajského přeboru si starší žáci připsali na své konto třetí porážku v řadě, když tentokrát svěřenci trenéra Michala Šenkeříka prohráli na hřišti lídra tabulky Svratky Brno 0:3.

 
 
20.kolo, sobota 1.6.2013, 10:30
3FC Svratka Brno
0FK Blansko
Sestava: Holík - Šamalík, Študent, Borek, Kala - Feik, Šmerda, Amarbold, Chroust - Sedlák, D. Zmeko
Náhradníci: Kakáč, Šustr, Šenkeřík, Kadlec, Rumler
Trenér: Michal Šenkeřík
Poločas: 2:0

Komentář k zápasu

Na hřišti lídra soutěže jsme mohli jen překvapit. Domácí sice začali náporem, ale k vážnějšímu ohrožení naší branky se nedostali. V 10. min. přišlo první varování, kdy po rozebrání naší obrany se ke střele z hranice vápna dostal domácí hráč a jeho střela skončila na břevně. Postupně si kluci začali zvykat na styl domácích a hra se převážně odehrávala ve středu hřiště.

V 15. min. zahrávali domácí rohový kop a naše obrana udělala první hrubku, když nechala na zadní tyči zcela volného hráče, který pohodlně skoroval - 1:0. Ve 20. min. jsme měli 100% příležitost také my, když Sedlák s D. Zmekem díky důrazu vznesli zmatek do obrany domácích a k míči se dostal před prázdnou bránou Chroust, ale přestřelil.

Poté hra pokračovala za mírné převahy domácích, ale bez brankových šancí. Ve 30. min. ztratil Šmerda na půlící čáře míč, domácí záložník s ním postupoval na bránu a jeho pumelice z 25 metrů skončila v naší bráně - 2:0.

Ve druhé půli měli domácí již viditelnou převahu, ale naši kluci je bojovností a nasazením do šancí nepouštěli. Bohužel jsme se věnovali pouze bránění a tak jsme se k domácí bráně prakticky nedostávali. V 60. min. D. Zmeko vypustil souboj o míč na půlce hřiště, domácí obránce prošel jednoduše k naší bráně a jeho střela ze 30 metrů opět skončila v naší šibenici - 3:0. Tím bylo bohužel po zápase.

Kluci sice prohráli, ale rozhodně ostudu na Svratce neudělali. Bojovali, ale na body to bohužel nestačilo. Doufejme, že v sobotním domácím utkání protrhneme serii porážek a budeme na plno bodovat. Při vývoji ostatních utkání našich soupeřů nám již nic jiného nezbývá, protože se tabulkou propadáme stále níž a sestupové místo se začíná nebezpečně přibližovat!
 
 

 
 
 
Copyright © 2007-2019 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu