04.09.2013  |  Boris Hasa

Starší dorost slaví premiérové vítězství, odnesla to Třebíč

B l a n s k o - Poprvé v novém ročníku Moravskoslezské divize D se starší dorostenci radují ze zisku tří bodů. V domácím prostředí zdolali svěřenci trenéra Petra Stupky HFK Třebíč po brankách Davida Michálka, Milana Brichty a Michala Skoupého 3:2.

4.kolo, sobota 31.8.2013, 10:15
Sestava: Šmerda - Maňoušek, Zemach, O. Blažek, Machorek - Kratochvíl, Michalík, Brichta - Keprt, M. Skoupý, Michálek
Náhradníci: Semchuk, Bláha, Šebela, Bawihung, Šíbl
Trenér: Petr Stupka
Asistent: David Bednář
2HFK Třebíč
Branky: Michálek, Brichta, M. Skoupý

Starší dorostenci se ve 4. kole dočkali premiérového vítězství v novém ročníku Moravskoslezské divize D st. dorostu, když v domácím prostředí zdolali HFK Třebíč 3:2. V předchozích třech kolech vyšli vždy svěřenci trenéra Petra Stupky alespoň co se týká boje na hřišti bodově naprázdno (doma Boskovice 1:2, poté kontumace ve prospěch Blanska 3:0, venku Bystrc 1:6, venku Líšeň B 2:3). V dalším kole čeká Blanenské v sobotu od 10:15 důležitý souboj, když se na půdě soupeře utkájí s Otrokovicemi, které se třemi body ukupují předposlední 13. místo v tabulce. Blanenským borců prozatím patří 8. místo.

David Bednář, FK Blansko: „Po špatném vstupu do soutěže se nám konečně podařilo v domácím prostředí urvat tři body. Utkání se pro nás vyvíjelo dobře, když jsme se propracovali k vedení 3:1. Soupeři se ve druhém poločase podařilo z trestného kopu z velké vzdálenosti snížit. Závěr utkání byl proto nervózní, ale naštěstí jsme výsledek dokázali udržet. Je to naše premiérové vítězství v sezóně, protože s Boskovicemi jsme vyhráli administrativně. Věřím, že z kluků spadne psychická deka. Bohužel se potýkáme s velkým počtem absencí. Zasáhli nám do toho nemoci, zranění i dovolené. Teď se nám například čerstvě zranil Machorek. Věřím, že tohle těžší období překonáme a kluci se dají postupně dohromady. Bez pomoci mladšího dorostu se však v dalších utkáních neobejdeme.“