30.09.2014  |  Petr Šíp/Boris Hasa

Mladší dorost slaví premiérové vítězství, odnesl to Ždár

Ž ď á r   n.   S á z. / B l a n s k o - Mladší dorostenci se konečně dočkali. Po sérii pěti utkání bez plného bodového zisku porazili svěřenci Davida Bednáře a Petra Šípa Žďár nad Sázavou na jeho hřišti 5:3.

8.kolo, sobota 27.9.2014, 12:30
3FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Sestava: Holík - Šamalík, Študent (C), Šustr, Kala - Psota, Feik, Šmerda, Dobeš - Gregor, D. Zmeko
Náhrandíci: Gansukh
Asistent trenéra: Petr Šíp
Vedoucí týmu: Josef Šmerda
Branky: 35. a 45. Šmerda, 42. D. Zmeko, 74. Gregor, 77. Gansukh

Po špatných výsledcích jsme zajížděli na půdu sedmého Žďáru nad Sázavu. V sestavě jsme se museli obejít bez dlouhodobě zraněného Sedláka. Na lavičce již byl připraven Gansukh, který doléčuje zranění. K dispozici již byl také Marek Dobeš, který nám citelně chyběl ve dvou předchozích zápasech z důvodu nemoci.

V prvním poločase byli k vidění šance na obou stranách bohužel soupeř trestal naše chyby, ale my jeho ne. Už v 5. min. jsme inkasovali po standardní situaci, kde jsme nepohlídali hlavičkujícího hráče Žďáru - 0:1. Za dvě minuty jsme mohli srovnat, D. Zmeko šel ze strany sám na branku, bohužel pro nás brankář domácích svůj tým dobrým zákrokem podržel. Žďár převzal iniciativu a do 30. min. nám vstřelil ještě dva góly a nutno říct, že byl v této fázi utkání lepším týmem.

Ve 35. min. jsme dali po centru z pravé strany Šmerdou kontaktní branku, která nás nakopla do dalšího průběhu zápasu. Do přestávky jsme ještě měli několik pološancí, kterým chybělo lepší řešení ve finální fázi a poločas jsme ukončili povedenou střelou Feika z 20 metrů.

Od začatku druhé půle jsme domácí tým zatlačili, přidali jsme na pohybu a agresivitě v osobních soubojích a v rozmezí od 42. do 77. min. jsme díky tomu dali 4 góly. Musím kluky pochválit za nasazení a i předvedenou hru. Zaslouženě jsme získali tři body, protože jsme byli vyjma první půlhodiny zápasu lepším týmem.

Petr Šíp, asistent trenéra

Následující utkání