31.03.2015  |  Josef Šmerda

Mladší dorost v jarní premiéře přišel o bod v nastavení

B l a n s k o - Smolně zahájili mladší dorostenci FK Blansko jarní část divize D. V rámci jejího 17. kola podlehli na domácím stadionu na Mlýnské celku Bohunic brankou z druhé minuty nastavení 0:1.

17.kolo, sobota 28.3.2015, 10:15 | stadion na Mlýnské, Blansko
Sestava: Holík - Kala, Pačovský, Feik, Šamalík - Dobeš, Šmerda, Gregor (41. Gansukh), Hanák - D. Zmeko, Študent (55. Borek)
Náhradníci: Veselý, Šenkeřík
Vedoucí týmu: Josef Šmerda
1TJ Tatran Bohunice

Na úvod jarní části soutěže se mladší dorostenci utkali s 2. týmem tabulky Tatranem Bohunice, který přijel do Blanska jako jasný favorit. Na hřišti to ale znát nebylo.

První poločas se hrál vyrovnaný zápas s minimem šancí. Za zmínku stojí jen střela Šmerdy z hranice velkého vápna a nebezpečně tečovaný míč po standardní situaci Bohunic, se kterým si pozorný Holík poradil. Ve 30. min. byl vyloučen hráč Bohunic za napadení protihráče v přerušené hře.

I z tohoto důvodu se na úvod druhého poločasu hosté stáhli před svoji branku a čekali na brejky. Hráči Blanska si vytvořili tlak a přišly i šance. Bohužel D. Zmeko ani Hanák je neproměnili.

V závěru utkání hosté oživili hru střídáním a vytvořili si také šance. Nejprve Holík zlikvidoval samostatný nájezd, o chvíli později 2x vykopával míč z prázdné brány Šamalík. Ve 2. min. nastavení se bohužel hosté po chybě naší obrany již prosadili a trochu nespravedlivě si za výhru 1:0 odvezli z Blanska všechny body.

Hodnocení vedoucího týmu

„Za předvedenou hru musím kluky pochválit, bojovali až do konce, bohužel alespoň remízu neuhájili. Situaci nám také dost komplikuje trávník na Mlýnské, který patří jednoznačně k nejhorším v soutěži a technické hře našeho mužstva vůbec nevyhovuje. O nápravu se tak pokusíme v neděli, kdy zajíždíme do Kyjova, kterému máme z podzimu co vracet.“