24. kolo , 30. dubna 2016, FC Svratka Brno - FK Blansko

Branky: 63. Hlavai Patrik, 77. Košík Michal
ŽK: 45. Hlavai - nikdo
Diváků: 27
Rozhodčí: Marek - Vejtasa, Pšeja

V dalším kole jsme zajížděli na hřiště třetího týmu tabulky, Svratky Brno. Utkání se hrálo na malém hřišti v Komíně s nekvalitním povrchem, což ovlivnilo úroveň hry. Nehrál se fotbal, ale kopaná se spoustou nákopů a osobních soubojů a minimem šancí na obou stranách.

V prvním poločase stojí za zmínku dvě naše šance po rohových kopech, když Souček, resp. Feik v dobrých pozicích minuly branku. Stejně dopadly na druhé straně dvě šance domácích, jednou rovněž po rohovém kopu a jednou po nákopu za naši obranu.

Ve druhém poločase pokračovala hra ve stejném duchu jako v první půli, přece jen jsme však získali mírnou převahu a soupeře k naší brance téměř nepouštěli. Ani my jsme si však nedokázali vypracovat žádnou příležitost. Rozhodnutí přinesla 63. minuta, když domácí Hlavai zahrával trestný kop od pravé postranní čáry ze vzdálenosti asi 35 metrů Míč nakopl na bližší tyč, náš brankář hrubě chyboval a bylo to 1:0.

V následné snaze o vyrovnání se Feik vysunul do zálohy a začali jsme více riskovat. Byl to právě Feik, kdo se v 72. minutě z levé strany dostal do velmi dobré pozice. V okamžiku, kdy zakončoval, ho skluzem faulovala hned dvojice domácích hráčů, rozhodčí však nepochopitelně faul neviděl (nebo spíš nechtěl vidět) a nechal pokračovat ve hře. V 77. minutě pak dostal s míčem do našeho pokutového území střídající Košík a podél našeho brankáře stanovil konečné skóre zápasu - 2:0.