21.03.2010  |  Boris Hasa

B tým porazil Olomučany

B l a n s k o - Vítězstvím 4:2 skončilo nedělní přípravné utkání B mužstva proti Olomučanům. Dvěma brankami k němu přispěl zkušený záložník Libor Němec, po jedné přidali Mirek Jelínek a Tomáš Antal.

přát, neděle 21.3.2010, 14:00
4FK Blansko B
Sestava: Trubák - Rybář J., Hanskut, Janíček T., Rajtšlégr - Stupka, Klügl, Jelínek, Antal - Němec - Navrkal
Trenér: Tomáš Šenk
2Sokol Olomučany
Sestava: není
Branky: 7. a 67. Němec, 35. Jelínek, 86. Antal

Trenér B týmu Tomáš Šenk měl vinou několika omluvených hráčů k dispozici užší kádr. I tak se na tréninkovém hřišti na Údolní hrál zajímavý fotbal.

Již v 7. minutě si dlouhý výkop Trubáka na útočné polovině zpracoval Libor Němec a přesnou střelou k levé tyči poslal svůj tým do vedení - 1:0. V 15 . minutě zahrozili hosté, střela útočníka Olomučan skončila těsně vedle. Za tři minuty již bylo vyrovnáno. Po zaváhání obrany přelstil Trubáka protihráč chytrým lobem - 1:1. Za další tři minuty pak dokonce Olomučany výsledek otočily, když centr Rychnovského zprava zužitkoval přesnou hlavičkou na zadní tyči útočník - 1:2. Blanenští se ihned snažili vyrovnat. Ve 30. minutě nadělal hostujícímu brankáři plno starostí trestný kop Němce. Ve 35. minutě se pak B týmu podařilo vyrovnat. Do míče se z voleje opřel Mirek Jelínek a bombou pod břevno rozvlnil síť - 2:2.

Úspěšný střelec se však zranil a celý druhý poločas sledoval pouze z lavičky. I v deseti lidech se Blansku podařilo vyhrát. V 67. minutě Němec přeloboval hostující obránce a doklepl míč za překvapeného brankáře - 3:2. Stejný hráč mohl v 75. minutě dovršit hattrick. Po chybě v rozehrávce obstřelil brankáře, míč však na poslední chvíli odvrátil z brankové čáry jeden z obránců. Brankář Olomučan byl v permanenci také při trestném kopu i rohovém kopu Němce, v obou případech míč vyrazil stejně jako střelu Hanskuta opět po přihrávce Němce. Konečnou podobu výsledku dal v 86. minutě pěknou střelou k pravé tyči Tomáš Antal - 4:2.

Tomáš Šenk: „Před zápasem jsme měli problémy se sestavou. Někteří kluci z nejrůznějších důvodů chyběli, i proto jsem rád, že nám vypomohl Libor Němec. Olomučany byly kvalitnějším soupeřem, než před 14 dny oslabený Sloup. V prvním poločase se mi moc nelíbila naše hra dozadu. Udělali jsme několik zbytečných chyb a soupeř toho dokázal ve dvou případech využít. Na druhou stranu mě těší, že jsme 4 branky vstřelili. Příští týden hrajeme opět doma s Lysicemi a tam už bychom chtěli poskládat takovou sestavu, se kterou nastoupíme v úvodním jarním kole proti Kořenci.“

Copyright © 2007-2020 FK Blansko & eSports.cz, s.r.o. | Informace o autorských právech a kontakt na redakci webu