26.08.2011  |  Michal Šenkeřík

Starší žáci na úvod porazili Slovan Brno

B l a n s k o - Vítězně vstoupili do nového ročníku krajského přeboru starší žáci FK APOS Blansko. Na domácí půdě porazili svěřenci trenéra Šenkeříka díky Loulově proměněné penaltě Slovan Brno 1:0.

1.kolo, sobota 20.8.2011, 11:30
Sestava: Holík - Keprt, Zemach, Blažek, Kohút - Maňoušek, Šíbl, Vintr, Loula - Kunc, D. Zmeko
Náhradníci: Buš, Šamalík, Sedlák, Kala
Trenér: Michal Šenkeřík
0FC Slovan Brno
Branka: Loula z pen.

První mistrovský zápas v sezoně pro nás býval vždy těžký. Kluci hráči mají prázdniny a příprava probíhala v nízkém počtu. Spoléhal jsem proto na hráče, kteří prodělali týdenní soustředění. Úkolem bylo získat doma plný počet bodů a to se povedlo.

Nehráli jsme špatně, ale souhra ještě vázla. Příchozí ročník, který si musí zvyknout na vyšší tempo hry a střídavý starty hráčů v lize, budou příčinou častých změn v sestavě. Slovan byl pro mne překvapením (nováček soutěže), což se ve hře několikrát projevilo.

V prvním poločase jsme si vytvořili tlak, ale šance jsme neproměnili. Změnou však byl druhý poločas, kdy soupeř převzal taktovku a nedivil bych se, kdyby jsme obdrželi více než jednu branku, která padla z postavení mimo hru.

Po tomto výpadku nastal obrat a kluci dokázali vyhrát. Filip Blažek pronikl do vápna, byl faulován a Ivo Loula se z penalty nemýlil.

Musím zmínit brankáře Tomáše Holíka (mladší žák), který zastoupil Jendy Matušky (dovolená) svým velmi dobrým výkonem! V zápase byli výraznou postavou Pavel Šamalík, Libor Vintr, Filip Blažek, ostatní odvedli (až na malé chyby) to, co měli. Čekají nás silné Bohunice, ač jsme s nimi hráli na soustředění v náš prospěch - 4:0 (Maňoušek 2, Vintr 2) a 2:2 (Keprt, Loula).

Přeji svým svěřencům další úspěch.