10.06.2012  |  Jaroslav Matuška, Petr Stupka

V přímém souboji o 5.místo porazil mladší dorost soupeře z Pelhřimova

B l a n s k o - Před posledním utkáním v sezoně byl dnešní soupeř mladšího dorostu, FK Pelhřimov, o jedno místo v tabulce výš s jednobodovým náskokem, takže se jednalo o přímý souboj o konečné páté místo.

26.kolo, neděle 10.6.2012, 12:30
Sestava: Šmerda - Šebela, Brichta, Blažek ml., Machorek, - Keprt(75´Pokorný), Zouhar, Blažek st., - Semchuk(59´Staněk), Skoupý(51´Bláha)

Náhradníci: Bláha, Staněk, Pokorný

0FK Pelhřimov
Branky: Keprt, Machorek

Hosté byli prvních 10 minut aktivnějším týmem, naštěstí naše obrana byla pevná. Poté jsme začali hru vyrovnávat a ve 20.minutě po pohledné kombinaci na levém křídle následoval centr Machorka před bránu, kde nabíhající Skoupý centr netrefil, ale další nabíhající Keprt míč dopravil za záda hostujícího brankáře. Od té doby jsme byli aktivnějším týmem, i když za stálého deště to bylo více o bojovnosti. Do poločasu jsme zvýšili na 2 : 0, když odražený míč z vápna napálil Machorek a tečovaný míč skončil za zády jinak výborného gólmana hostí. Stav 2 : 0 vydržel do poločasu.

Druhý poločas vzhledem k nekončícímu dešti byl hodně o bojovnosti a my jsme dokázali mít hru pod kontrolou. Měli jsme i dostatek příležitostí, jednu vyloženou zazdil náhradník Bláha a tak jsme v boji o pátou příčku dokázali i v těžkých podmínkách zvítězit a urvat pátou příčku Pelhřimovu z rukou.

Za dnešní výkon i výkony v celé sezoně mohu chlapcům jen poděkovat a myslím, že páté místo je pěkným maximem, kterého jsme v sezoně mohli dosáhnout.

Petr Stupka, trenér