B l a n s k o - Nejvyšší porážkou v dosavadním průběhu sezóny skončilo utkání fotbalistů FK APOS Blansko na hřišti 1. FC Slovácka B. Svěřenci trenéra Šindelka podlehli druhému týmu tabulky vysoko 1:5.

24. kolo , 2. května 2010, 1. FC Slovácko B - FK Blansko

1. FC Slovácko B

Branky: 6. Ruman z pen., 16. Nečas, 44. Polák, 58. Hesek, 89. Kleiber - 22. Sehnal
Střely na branku: 10:3
Střely mimo: 5:4
Rohy: 5:2
Fauly: 17:12
Ofsajdy: 7:3
ŽK: 50. Ruman, 60. Polák - 6. Šíp, 61. Bezděk
Rozhodčí: Seidl - Drápal, Mikula
Delegát: Dreiseitel

Heča - Ruman, Formánek (46. Randa), Daníček, Višváder - Polák (C), Kleiber, Hesek, Borusík - Nečas (46. Valenta), Baroš (72. Dolina)
Náhradníci: Valenta, Dolina, Randa, Semela
Trenér: Jiří Dekař

Švancara - Bezděk, Klimeš (C), Zich, Šíp (22. Cupal) - Starý (72. Pernica), Janíček K. (46. Beneš), Kleveta, Farník - Němec - Sehnal
Náhradníci: Juran, Cupal, Pernica, Beneš, Nečas
Trenér: Roman Šindelka

Ve 24. kole divize se fotbalisté FK APOS Blansko představili na hřišti v Kunovicích, kde bylo jejich soupeřem domácí 1. FC Slovácko B. Trenér Roman Šindelka mohl oproti původním předpokladům v sestavě počítat s uzdraveným obráncem Janem Zichem. Poprvé na jaře se od úvodních minut v sestavě objevili také zkušení záložníci Kleveta a Farník.

Domácí vstoupili do utkání aktivně. Ve 4. min. si poprvé na míč sáhl Švancara při zahřívacím pokusu Višvádera. Poté se centr Baroše snesl ke Starému, který si při zpracování míče ve vápně pomohl rukou a byla z toho penalta. Tu střelou do levé horní poloviny brány s přehledem proměnil Ruman - 1:0. Záhy však mohlo být vyrovnáno. Po chybě v rozehrávce běžel na brankáře Heču Sehnal, kličkou se jej zbavil, dostal se ale mimo střelecký úhel. Jeho následný centr napálil Farník, jeden z domácích obránců míč vyhlavičkoval z branky. V 16. min. přistihl blanenskou obranu v nedbalkách Nečas, který po centru z levé strany zůstal trestuhodně volný na vápně a hlavičkou zvýšil vedení Slovácka B - 2:0. Blanenští zbraně nesložili a byli za to odměněni. Starého centr zprava nádherně trkl hlavou Sehnal a míč zapadl k pravé tyči - 2:1. Trenér Šindelka byl nucen střídat. Tržná rána na kotníku nedovolila dále ve hře pokračovat Šípovi, jehož nahradil Cupal. Podobnou ozdobu měl v té době na hlavě Zich, který se srazil s protihráčem hlavou. Domácí i nadále hýřili pohybem, což dělalo Blanenským značné problémy. Nebezpečnou střelu Borusíka ve 31. min. Švancara vyrazil na roh, do černého nezamířil ani ve 35. min. Nečas, jehož lob letěl nad. Krátce před přestávkou si Slovácko B pojistilo výsledek. Po akci Borusíka putoval míč k Polákovi. Jeho první střelu Švancara vyrazil, na dorážku už byl i blanenský brankář krátký - 3:1.

Po změně stran se Blansko snažilo zkorigovat výsledek. Nadějně vypadala pozice Farníka při trestném kopu. Z něj však blanenský záložník trefil pouze spoluhráče Starého. Domácí si počkali na vhodný okamžik k protiútoku a udeřili opět v 58. minutě. Po rohovém kopu se trefil Hesek a bylo to už 4:1. Několik dalších nadějně rozjetých brejků domácí nedotáhli a skórovat tak mohlo naše mužstvo. Po standardní situaci Farníka hlavičkoval v 82. min. v dobré pozici Pernica nad, v 87. min. po pasu Němce pálil do noh Heči Beneš. Konečnou podobu výsledku dal v samotném závěru Kleiber, jenž napálil do sítě přihrávku Borusíka.

V anketě hráč kola hlasujte pro tři nejlepší.