28.09.2009  |  Boris Hasa

A tým prohrál díky brankám do šatny

Ž Ď Á R   N A D   S Á Z A V O U - Pětizápasová neporazitelnost fotbalistů FK APOS Blansko skončila. Domácí Žďár se o to postaral díky dvěma slepeným brankám zkušeného útočníka Karáska v rozmezí jediné minuty.

8.kolo, neděle 27.9.2009, 16:00 | (380 diváků)
3FC ŽĎAS Žďár nad Sázavou
Sestava: Pospíchal - Heide, Suský, Šindelka, Vomela - Mašek (46. Sysel), Bratršovský (C), Malínek, Bureš J. (74. Filippi) - Karásek, Chmelík Náhradníci: Filippi, Sysel, Bureš M. Trenér: Libor Štourač
Sestava: Slanina - Pokorný, Němec (C), Novotný (64. Janíček), Šíp - Bubeníček, Kostka, Bednář, Hájek (79. Farník) - Fous (79. Nečas), Sehnal Náhradníci: Janíček, Nečas, Farník, Švancara Trenér: Zbyněk Zbořil
Branky:
44. a 45. Karásek, 76. Chmelík
Střely na branku:
Střely mimo:
Rohy:
Fauly:
Ofsajdy:
ŽK:
Filippi - Němec
Diváků:
Rozhodčí:
Konečný - Ogrodník, Šumšál
Delegát:
Prokeš
Počet diváků: 380

Do zápasu se Žďárem nastupovali svěřenci kouče Zbořila se šňůrou pěti utkání bez porážky z nichž tři byla vítězná. Ze sestavy vypadl Zdeněk Traxl, kterého do hry nepustily bolesti břišních svalů, v kolonce zraněných se objevil také Ondřej Španěl.

Ani první poločas nenaznačoval, že by bodová série měla ve Žďáře skončit. V 11. minutě poslal Bednář míč do běhu Hájkovi, jeho střílený centr doputoval až do rukavic brankáře Pospíchala. Domácí ohrozili branku Slaniny chvíli poté, po standardní situaci musel blanenský brankář vykopávat nepříjemný centr na roh. V 19. min. si po pohledné kombinaci vypracovali střeleckou pozici opět Blanenští. Přes trojlístek Kostka, Bednář, Šíp prošel míč k Hájkovi, centr zleva vyrazil Pospíchal k Pokornému, který zakončil nad. Ve 37. minutě se po kontaktu s obráncem Suským domáhal odpískání pokutového kopu Sehnal, rozhodčí evidentní faul na blanenského útočníka neviděl. Vzápětí Bednář vysunul do úniku Fouse, jehož velikou šanci Pospíchal bravurním zákrokem zneškodnil. Domácí o zisku tří bodů rozhodli během jediné minuty a navíc přesně do šatny. Ve 44. min. využil nedůrazu obránců Chmelík, který pronikl až do vápna, střelu Slanina vyrazil k volnému Karáskovi a ten už měl lehkou práci - 1:0. Několik vteřin později doputoval dlouhý výkop brankáře Pospíchala až k Chmelíkovi, nikým neobtěžovaný domácí kanonýr našel na přední tyči naskakujícího Karáska, který poslal hlavou míč do branky - 2:0.

Také po přestávce si Blansko vypracovalo několik slibných střeleckých příležitostí. V síti bohužel neskončil trestný kop Němce, tvrdá střela Bednáře z 18 metrů ani tečovaný pokus Kostky. Domácí využívali každé okénko k protiútoku. Slanina se musel činit v 55. min. při trestném kopu Šindelky a také při likvidaci sólového nájezdu od poloviny hřiště v podání Karáska. V 76. min. byl však i strážce blanenské svatyně bezmocný, když po autovém vhazování prodloužil Karásek míč k volnému Chmelíkovi, který střelou do odkryté branky pečetil konečný stav zápasu - 3:0.