2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

L í š e ň / B l a n s k o - V prvním přípravném utkání na turnaji v Líšni prohráli fotbalisté FK APOS Blansko s Vyškovem 1:0. O výsledku rozhodla lepší produktivita soupeře a také nepřesná koncovka Blanenských. Ti totiž zahodili několik slibných příležitostí.

přátelské utkání , 16. ledna 2010, MFK Vyškov - FK Blansko

MFK Vyškov

1:0

Branka: 76. Machálek

není

Švancara (40. Palatka) - Klimeš, Němec, K. Janíček (54. Zich), Šíp - Starý (58. Klügl), Kleveta (C), Farník, Bezděk (47. T. Janíček) - Sehnal, Jelínek (67. Pernica) Trenér: Roman Šindelka Vedoucí týmu: František Šindelka

V prvním kole líšeňského turnaje se blanenští fotbalisté utkali s posledním týmem divize D Rostexem Vyškov. Zápas se hrál 2x 40 minut.

Úvod utkání byl ze strany obou týmů seznamovací. Jako první se do zakončení dostali Blanenští. Po přihrávce Bezděka centroval z levé strany do vápna Šíp, Sehnalova hlavička skončila těsně vedle pravé tyče. Vyškov odpověděl ještě větší šancí, kdy se za obranu dostal nepokrytý útočník, ten však tuto situaci nezvládl a vystřelil nad. Další zajímavý moment přinesla 28. minuta, v níž Blansko rozebralo obranu Vyškova akcí na jeden dotek, Sehnal ve vápně obhodil brankáře, jeden z obránců však nebezpečí odkopem zažehnal.

Druhý poločas odstartovala série střel v podání našich borců, ani jedna bohužel v brance neskončila. Nejprve po zklepnutí Jelínka pálil Sehnal nad. Stejný hráč neuspěl o chvíli později, kdy jej uvolnil Kleveta, tentokrát míč skončil těsně vedle. Další akci rozjel aktivní Starý, který oslovil přihrávkou Jelínka, ten v tísni zakončil vedle. V 53. Sehnal vystihl chybnou rozehrávku vyškovských zadáků, další střela Jelínka skončila tentokrát nad. Když se do branky nevešel ani chytrý lob Sehnala po standardní situaci Němce přišel zákonitý trest. Přes střed zálohy se míč dostal ke kopačkám útočníků Vyškova, kteří si v tandemu pohráli s osamoceným Zichem a volný Machálek rovlnil síť - 1:0. Blanenští se nevzdali a remíza visela ve vzduchu. Dravý průnik středem zakončil Kleveta střelou do brankáře, odražený míč napálil z voleje pravačkou Šíp, jeho střela těsně minula odkrytou branku. V samotném závěru neuspěl smolař zápasu Sehnal a v síti neskončil ani lob Němce.

Další výsledky 1. kola: 1. FC Brno B - Dosta Bystrc 4:2 (0:1), Framoz Rousínov – SK Líšeň 1:1 (1:0), ČAFC Židenice – Palavan Bavory 1:2 (1:2)