13.06.2010  |  Boris Hasa

A tým se se sezónou rozloučil vysokou porážkou

V e l k é  M e z i ř í č í / B l a n s k o - Porážkou 5:2 na hřišti Velkého Meziříčí skončilo poslední utkání fotbalistů FK APOS Blansko v letošní sezóně. Po prvním poločase svítil na světelné tabuly stav 5:1. Z řady šancí po změně stran skončila gólem pouze Farníkova.

30.kolo, neděle 13.6.2010, 10:15
5FC Velké Meziříčí
Sestava: Chalupa (56. Invald) - Mucha Z., Mucha P. (74. Němec Lad.), Průša (C), Dufek, Jaroš, Krejčí, Brychta, Beran, Berka (36. Smejkal), Netrda
Náhradníci: Hort, Němec Lad., Smejkal, Invald
Trenér: Milan Volf
Sestava: Štěpanovský - Bezděk, Klimeš (C) (46. Jarůšek), Zich, Šíp - Starý (77. Beneš), Janíček K., Kleveta, Farník - Němec - Sehnal
Náhradníci: Cupal, Beneš, Jarůšek, Nečas
Trenér: Roman Šindelka
Branky: 9., 24., a 38. Beran, 34. a 45. Jaroš - 27. Kleveta, 79. Farník
ŽK: 15. Netrda, 83. Brychta - 22. Zich, 86. Šíp
Rozhodčí: Machát - Hrůza, Bártková
Delegát: Blažek

V prvním poločase dokázali domácí fotbalisté využít nedůsledností našeho mužstva při bránění. Při chuti byl především domácí kanonýr Beran, který v rozmezí půlhodiny třikrát překonal brankáře Štěpanovského. K němu se přidal také druhý útočník s přívlastkem střelec a sice exkanonýr Líšně Jiří Jaroš, který síť blanenské branky napnul dvakrát. Gólové hody Velkého Meziříčí v prvním poločase narušil pouze ve 27. min. po Zichově prodloužení hlavou Kleveta, který v tu chvíli snižoval na 2:1. Hodně mrzela Sehnalova hlavička ze 31. min., po níž míč skončil na břevně. Velkou šanci pak ještě těsně před brankou domácích na 5:1 neproměnil Starý, jehož našel centrem Farník.

Do druhého poločasu nastoupil místo kapitána Klimeše do hry dorostenec Tomáš Jarůšek. Oba týmy byly jako vyměněné. Domácí již asi měli v hlavách, že čtyři branky inkasovat za jeden poločas nemohou, Blansko naopak chtělo výsledek co nejvíce zkorigovat. V 56. minutě orazítkoval po centru zleva střídající Jarůšek tyč. Za dvě minuty těsně minul svatyni Meziříčí Starý. V 59. min. postupoval na domácí branku Sehnal, akce skončila přihrávkou na Farníka, který opět nastřelil tyč. V 66. min. pálil z trestného kopu do břevna Libor Němec. Neuvěřitelné šance zahazovali Blanenští dál. V 68. min. po dalším průniku Sehnala míč doputoval k volnému Farníkovi, ten stejně jako Němec místo sítě orazítkoval břevno. V 72. min. trkl centr Šípa Jarůšek hlavou pod břevno, brankář Invald vyškrábl míč na roh. Branku nakonec v 79. min. vstřelil Farník a snížil tak na 5:2. Poslední šance ke korekci výsledku přišla v 85. min., po rohovém kopu hlavičkoval do břevna Invaldovy branky Zich.

Poslední zápas A týmu v letošním ročníku divize tak skončil porážkou 5:2, pokud by však Blanenští proměnili alespoň polovinu ze svých šancí ve druhém poločase, mohla být zpáteční cesta veselejší. Ani tento výsledek nezměnil nic na faktu, že divizní příslušnost zůstala v Blansku zachována. Všichni už však jistě měli v hlavách jak dopadne valná hromada konaná dvě hodiny po konečném hvizdu rozhodčího.

V anketě hráč zápasu hlasujte pro 3 nejlepší.